Nizozemskoj treće mjesto, Brazilu još jedno poniženje

SP u Brazilu, Nizozemska, Louis van Gaal, Nizozemska, Brazil, SP Brazil
Nakon povijesnog 1:7 poraza od Njemačke, Carioce su u zadnjoj utakmici SP-a izgubile s 3:0, ali uz velike sudačke greške. Već u 3. minuti Robben je pobjegao Silvi, koji ga je faulirao s leđa i skrivio penal. Prekršaj je bio van kaznenog prostora, ali je Silva trebao dobiti crveni karton a ne samo žuti. Sa bijele točke pogodio je Van Persie.

U 16. minuti već 2:0 za Oranje, Kuyt se lijepo probio, a Blind je zabio iskoristivši katastrofalnu reakciju brazilske obrane, kojoj nije puno pomogao povratak Thiaga Silve.

U 68. minuti dogodila se još jedna sporna situacija, ponovno na štetu Brazila. Vlaar je ubačaj Maicona zaustavio rukom i alžirski sudac je vrlo lako mogao svirati kazneni udarac za domaćine. Samo dvije minute kasnije Haimoudi je opet oštetio Brazil kad nije dosudio kazneni udarac nakon Blindova starta nad Oscarom. Umjesto prekršaja pokazao je Oscaru žuti karton zbog simuliranja.

Sudbinu domaćina zapečatio je Georginio Wijnaldum golom za 3:0 u prvoj minuti sudačke nadoknade.

BRAZIL - NIZOZEMSKA 0-3

Strijelci: 0-1 Van Persie (2-11m), 0-2 Blind (17), 3-0 Wijnaldum (90+1)