VIDEO Nikola Vlašić priredio pravi show u sinoćnjoj utakmici s Milanom
Nogometaši Milana vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva nakon što su u zadnjoj utakmici 14. kola velikim preokretom kao gosti svladali Torino s 3-2, dok je hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić bio strijelac i asistent za domaće.
Vlašić je doveo Torino u vodstvo u 10. minuti iz kaznenog udarca što mu je bio treći ovosezonski prvenstveni pogodak, da bi u 17. minuti pretrčao čak 50 metara s loptom u nogama prije no što je uposlio Duvana Zapatu koji je zatim preciznim udarcem iskosa s desne strane povisio na 2-0.
Za Vlašića je to bio treći pogodak i druga asistencija u 16 utakmica u svim natjecanjima za Torino ove sezone.
Milan je relativno brzo stao na noge te je u 24. minuti smanjio zaostatak. Tomori se iskupio za kazneni udarac tako što je "asistirao" apsolutni projektil Adriena Rabiota s kakvih 30-ak metara udaljenosti.
Do nove rezultatske promijene trebalo se čekati do drugog poluvremena, točnije 67. minute. Tada je Christian Pulisic nakon jedva minute provedene na terenu od ulaska u igru spretno dočekao jedan ubačaj na petercu i pospremio loptu u gol za 2:2.
Tu se nije zaustavio jer je 11 minuta kasnije ponovo zatresao mrežu Franca Israela. Još jednom je u pitanju bio zgoditak nakon ubačaja, ovoga puta nešto prizemnijeg.
Vlašić je odigrao čitav susret za Torino, kao kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić za Milan.
Milan sada ima 31 bod, kao i Napoli, jedan više od trećeg Intera. Torino je ostao 16. s 14 bodova, koliko imaju i Cagliari, Genoa te Parma koji se nalaze između 13. i 15. mjesta.