Nikola Kalinić junak Fiorentine protiv Intera

vatreni Hrvatska, Nikola Kalinić, dinamo kiev, Nikola Kalinić, mario pašalić, Nikola Kalinić, Nikola Kalinić, Fiorentina, inter, Hrvatska, Vatreni, bugarska, Fiorentina, Nikola Kalinić, Nikola Kalinić, Fiorentina, nogometaš
Nogometaši Fiorentine preuzeli su vrh Serie A od Intera u izravnom dvoboju, uz veliki doprinos hrvatskog napadača Nikole Kalinića.

Fiorentina je povela već u četvrtoj minuti, kada je Kalinić iznudio kazneni udarac, a Iličić ga pretvorio u 1:0.

U 19. minuti Kalinić je povisio na 2:0, pospremivši u mrežu Handanovičevu odbijenu loptu.

Samo četiri minute poslije, na asistenciju Alonsa, Kalinić pogađa iz blizine za 3:0.

Nakon pola sata igre, Kalinića je prekršajem zaustavio Interov branič Miranda, koji je zbog tog poteza isključen te su Viole imale i prednost igrača više.

Počasni pogodak u porazu Intera, prvog u prvenstvu nakon pet uzastopnih pobjeda, ublažio je Icardi u 60. minuti, a Kalinić je svoj hat-trick upotpunio u 76. minuti, za završnih 4:1.

Ivan Perišić započeo je utakmicu u prvoj postavi Intera, a zamijenjen je u 61. minuti. Brozović je ušao s klupe u 78. minuti, a Kalinić i Milan Badelj bili su udarnoj jedanaestorici gostiju. Kalinić je igrao do kraja, a Badelj je izašao u 82. minuti. Ante Rebić ostao je među pričuvama Fiorentine.