Nevjerojatno, ali istinito: Borac u derbijima ima samo 10 od 24 moguća boda
Nogometaši Borca ove sezone imaju zanimljiv i paradoksalan učinak. Iako su u derbi susretima protiv najvećih konkurenata osvojili tek 10 od mogućih 24 boda, trenutačno se nalaze na prvom mjestu prvenstvene ljestvice WWIN lige BiH.
Razlog za to krije se u gotovo savršenom učinku protiv ostatka lige.
U međusobnim ogledima s klubovima iz gornjeg dijela tablice Borac nije bio posebno uvjerljiv. Protiv Zrinjskog je upisao dva poraza, 1:2 i 0:1, bez osvojenog boda. U dvobojima sa Sarajevom ostvario je jednu uvjerljivu pobjedu 5:1 i jedan poraz 0:1, što mu je donijelo tri boda. Protiv Veleža je remizirao 1:1 i slavio 1:0, dok je u susretima sa Željezničarom upisao poraz 2:3 i pobjedu 2:1. Ukupno, Borac je u derbijima osvojio 10 bodova.
Međutim, ključ njihove vodeće pozicije leži u maksimalnom učinku protiv ostalih klubova u ligi. Borac je u tim utakmicama osvojio svih 33 moguća boda, bez ijednog kiksa.
Protiv Rudara iz Prijedora upisane su tri pobjede uz gol-razliku 11:0. Sloga Meridian je poražena u oba susreta, kao i Široki Brijeg, Radnik iz Bijeljine i Posušje. U svim tim dvobojima Borac je bio siguran i učinkovit, ne dopuštajući iznenađenja.
Takav kontinuitet protiv nominalno slabijih protivnika pokazao se presudnim u borbi za vrh ljestvice.