Navijači Veleža proputovali cijelu državu da bi ih pustili na utakmicu na kraju prvog poluvremena

Red Army u Bijeljini

Utakmicom RadnikVelež otvoreno je 23. kolo Premijer lige BiH. U susretu skromne kvalitete u Bijeljini domaćin je do pobjede stigao tek pogotkom iz kaznenog udarca u završnici te slavio 1:0.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvo poluvrijeme ponudilo je vrlo malo uzbuđenja. U 14. minuti Čosić nije uspio iskoristiti dobru priliku iz blizine nakon što je Karić obranio slobodan udarac Črnka. Pred kraj prvog dijela Mešić je zaprijetio nakon duplog pasa s Đurićem, no Marković je zaustavio njegov udarac.

Ni nastavak nije donio promjenu ritma. Igra je ostala tvrda i bez pravih prilika. U 74. minuti Velež je imao najbolju šansu na utakmici, ali Spahić nije uspio pospremiti loptu u mrežu nakon pokušaja Salčina.

Kako se susret bližio kraju, Velež je djelovao angažiranije, no odlučujući trenutak dogodio se u 90. minuti. Sudac Tomić dosudio je kazneni udarac za Radnik nakon prekršaja Vehabovića nad Farajom. S bijele točke precizan je bio Kupusović, koji je donio važna tri boda domaćinu u borbi za ostanak, iako je vratar Karić bio blizu obrane.

U Bijeljini je nastavljena i praksa koja izaziva negodovanje gostujućih navijača. Pristaše Veleža na gostujuću su tribinu ušle tek u 40. minuti susreta, pa su unatoč dugom putovanju praktički pratili samo drugo poluvrijeme. Već dulje vrijeme traže se bolji uvjeti i veća prava za gostujuće navijače, no za sada nema naznaka promjena u organizaciji utakmica.