FOTO  MNK Zrinjski: Plemići svladali Centar i osvojili Kup BiH

MNK Zrinjski, MNK Centar

Prva utakmica u Sarajevu završila je 3:3 i sa ukupnim rezultatom 8:7 Zrinjski je osvojio Kup BiH.

Utakmicu je pratilo oko 400 gledatelja koji su bodrili i odveli Zrinjski do pobjede.

Plemići su poveli preko kapetana Drežnjaka u 4. minuti, a Kahvedžić poravnava minutu kasnije. Igrala se 10. minuta kada je Raguž vratio vodstvo Plemićima, a do odmora Centar je poravnao preko Kahvedžića.

Novoselav u 26. minuti dovodi Centar u vodstvo 3:2, a Suton poravnava na 3:3. Ipak gosti preko Jusića opet dolaze u vodstvo, a igrala se 35. minuta. Plemići nakon toga ubacuju u brzinu više i igraju sa igračem umjesto vratara i do daje ploda kada prvo Ivanković poravnava, a u zadnjoj miniti Bošković donosi pobjedu Zinjskog za pravu ludnicu u dvorani.