MNK Zrinjski-MNK Mostar SG 2:2

MNK Zrinjski-MNK SG
Na kraju nije bilo pobjednika, utakmica je završena rezultatom 2:2, iako su "Plemići" bili na korak od sva tri boda.

Zrinjski je u ovu utakmicu ušao sa ciljem da prvi put ove sezone porazi gradskog rivala, ali u tome ih je zaustavio Dejan Pavlović.

Podsjetimo, Zrinjski i Mostar SG su ove sezone odigrali dvije utakmice, i oba puta slavio je Mostar Stari Grad.

Prvo poluvrijeme današnjeg gradskog derbija završeno je bez pogodaka.

Na prvi gol se čekalo do 31. minuta, kada prednost Zrinjskom donosi Franjo Delić.

Pokušavao je Stari Grad da poravna rezultat, ali im to nije polazilo 'za nogom'. Izgledalo je to nemoguće u 38. minutu, kada je na 2:0 povisio Darko Raguž.

Oko 250 gledatelja u dvorani Bijeli Brijeg je mislilo da je sve gotovo, čak su se i igrači Zrinjskog opustili, ali Dejan Pavlović iz redova Starog Grada nije gubio nadu, te je sa dva pogotka u 39. minutu donio bod svojoj ekipi u trećem mostarskom derbiju ove sezone.

Očekivali su iz ekipe Mostar SG pobjedu, ali nakon ovog moraju biti zadovoljni i sa bodom. Centar je nakon ovog kola nešto sigurniji na prvoj poziciji, a ovim 'kiksom' Stari Grad je još dalje od titule, koju dugo čekaju.

U narednom kolu očekuje nas još jedan derbi, Stari Grad gostuje u Sarajevu kod Centra, dok Zrinjski gostuje u Čitluku.