Mladi Vatreni svladali Nigeriju i plasirali se u 1/8 finala SP

U 17, sp, Hrvatska zemlja, nigerija, Hrvatska zemlja, Svjetsko prvenstvo, U 17, U 17, Hrvatska zemlja, mladi vatreni, Hrvatska U-17 , nogomet, Hrvatska reprezentacija

U-17: HRVATSKA - NIGERIJA 2:1 (0:1)
Svjetsko prvenstvo U-17, Skupina A.
Stadion Francisco Sanchez Rumoroso, Coquimbo.

Sudac: W. Lamouroux (Kolumbija)

Strijelci: 0:1 - Osimhen (20'), 1:1 - Brekalo (50'), 2:1 - Majić (54')

Žuti kartoni: Osikel (56')

Hrvatska: Šemper, Hudećek, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Majić (od 63' Babić), Moro, Lovren (od 90' Delić), Ivanušec, Đira (od 74' Đurasek). Izbornik: D. Bašić.

Nigerija: Udoh, Lazarus, Enogela, Zakari, Chukwueze, Osimhen, Nwakali, Agor (od 76' Michael), Osikel (od 60' Essien), Ikwu, Ebere (od 53' Madueke). Izbornik: E. Amunike.

Mladi Vatreni izborili su drugi krug Svjetskog prvenstva U-17, osvajanjem drugog mjesta u Skupini A nakon slavlja protiv nigerijskih vršnjaka.

Unatoč dobrom startu Hrvatske, koja je opet imala više od posjeda lopte i često prijetila suparničkom vrataru, Nigerija je povela preko Osimhena u 20. minuti.

Nakon što je pogodio vratnicu nekoliko minuta ranije, nigerijski napadač izašao je sam ispred Šempera i pronašao put do mreže.

No, izabranici Darija Bašića nastavili su s dobrom igrom koju su napokon kapitalizirali početkom drugog poluvremena.

U 50. minuti, na asistenciju kapetana Mora poslije odličnog prodora, za 1:1 pogodio je Brekalo, a samo četiri minute poslije Moro je iskoristio i pogrešku nigerijske obrane za asistenciju Majiću, koji lijepim, odmjerenim udarcem šalje loptu u kut za 2:1.

Obje su momčadi potom imale šanse za novi pogodak, no Hrvatska je sačuvala svoju prednost, uz jednu izvrsnu intervenciju Kalaice u samoj završnici.

U drugoj utakmici trećeg kola Skupine A domaćin Čile pobijedio je SAD 4:1 i osigurao treće mjesto na tablici.

Hrvatska će svoju utakmicu osmine finala igrati u Concepcionu protiv drugoplasirane momčadi iz Skupine C (Njemačka, Meksiko, Australija, Argentina), a taj je dvoboj na rasporedu u četvrtak, 29. listopada.