FOTO/VIDEO  Mandžo i društvo potopili Malmo

Liga prvaka, nogomet, Arsenal, Borussia Dortmund, Napoli, Atletico Madrid, Austria Beč, Liga prvaka, Liga prvaka, Luka Modrić, Liga prvaka, hat-trick, Neymar, Ždrijeb osmine finala, Rezultati 6. kola, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Manchester United, Olympiakos, Liga prvaka, Europska liga, Liga prvaka, Chelsea, Atletico Madrid, Björn Kuipers, Liga prvaka, Felix Brych, Katarina Monzul, HŠK Zrinjski, Liga prvaka, NK Maribor, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, FC Bayern, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, nogomet, Mario Mandžukić, Liverpool, Atletico Madrid, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, Borussia Dortmund, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Atletico Madrid, Bayer, Arsenal, Monaco, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Europska liga, VfL Wolfsburg, Real Madrid, Liga prvaka, Liga prvaka, GNK Dinamo Zagreb, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, FC Barcelona, Atletico Madrid
Gradski suparnik Kraljevskog kluba Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu s visokih 5:0 deklasirao švedski Malmo, drugi gol za pobjednike postigao je Mario Mandžukić, dok je Arsenal pogocima u 89. i 91. minuti preokrenuo zaostatak na gostovanju kod Anderlechta. Od zanimljivijih rezultata još je u Europi sjajna Borussia Dortmund u Istanbulu deklasirala Galatasaray 0:4.

I dok je Realu u Liverpoolu pripalo prvo poluvrijeme, Atletico je mrežu pet puta zatresao u drugom poluvremenu, golijadu je u 48. minuti otvorio Koke, nadovezao se u 61. Mandžukić, a dvije minute kasnije na 3:0 povisio je Griezmann. U samoj završnici Godin i Cerci su u 87. i 90. minuti postavili konačnih 5:0. Mandžukić je krenuo u početnoj postavi i zamijenjen je u 77. minuti.

Real je pobijedio rutinski i još sačuvao snagu za derbi s Barcelonom u subotu. U vodstvo je Ancelotijeve momke na Anfieldu doveo Cristiano Ronaldo u 23. minuti, a u 31. i 41. mrežu je tresao Karim Benzema. Luka Modrić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta u redovima gostiju, dok je Dejan Lovren također proveo cijelu utakmicu na terenu u redovima poraženog sastava.

Real i Liverpool osvojili su ukupno 15 naslova europskih prvaka, no bio je to njihov tek četvrti međusobni susret. U prethodna tri slavio je Liverpool i to bez primljenog gola. U finalu Kupa prvaka 1981. Liverpool je pobijedio 1:0, u sezoni 2008./2009. u osmini finala Lige prvaka Liverpool je na svom terenu pobijedio 4:0, a potom na Santiago Bernabeu 1:0.

U drugom susretu ove skupine B Ludogorec je Sofiji golom golom Mineva u drugoj minuti nadoknade slomio Basel 1:0. Gosti su od 18. minute igrali bez isključenog Sereya Diea.

Veliko iznenađenje priredio je grčki Olympiakos, koji je golom Kasamija u 36. minuti svladao Juventus, zakompliciravši situaciju u skupini A, u kojoj su još Atletico i Malmo.

Arsenal je kod Anderlechta u skupini D zaostajao od pogotka Najara u 71. minuti, ali Gibbs u 89. i Podolski u 90. minuti donijeli su potpuni preokret i pobjedu Topnika.

U skupini D Borussia Dortmund je u Istanbulu deklasirala Galatasaray 4:0. Njemački doprvak je već u prvom poluvremenu zabio tri gola, a strijelci su bili Pierre-Emerick Aubameyang (6, 18) i Marco Reus (41) sjajnim lobom sa 25 metara. Koncem susreta među strijelce se upisao i Adrian Ramos.

U skupini C Bayer Leverkusen je pobijedio Zenit 2:0 golovima Donatija (58) i Papadopoulosa (63). Apotekari su od 79. minute igrali bez isključenog Wendella, no Zenit nije uspio iskoristiti igrača više. Tin Jedvaj ušao je u igru u 81. minuti, dok je Darijo Krešić utakmicu proveo na klupi za pričuve njemačkog sastava.

U drugom dvoboju te skupine Monaco i Benfica su odigrali bez golova. Jedan od najboljih igrača susreta bio je Danijel Subašić koji se istaknuo s nekoliko obrana na vratima momčadi iz Kneževine. Monaco je u posljednjih 15 minuta imao igrača više, nakon što je isključen Lisandro Lopez no nije uspio zabiti gol.

Rezultati utakmica 3. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A:
Atletico Madrid - Malmo 5-0 (Koke 48, MANDŽUKIĆ 61, Griezmann 63, Godin 87, Cerci 90+3)
Olimpiakos - Juventus 1-0 (Kasami 31)