LP Preokret Tottenhama, četiri gola Lewandowskog

Liga prvaka, uefa liga prvaka

U utakmicama 5. kola Lige prvaka u utorak u osminu finala su prošli Real Madrid, Manchester City i Tottenham.

U skupini A Real je s popodnevnim remijem u Istanbulu prošao već i prije utakmice s pariškim PSG-om na Bernabeu, a u opuštenom ozračju dvoboj je završio 2-2.
Golovima Benzeme Reala je vodio s 2-0 sve do 81. minute, tada su Mbappe i Sarabia donijeli bod Parižanima. Luka Modrić je ušao u igru u 76. minuti.

Galatasaray i Club Brugges su igrali 1-1. Turci su vodili od 11. minute pogotkom Buyuka, a Belgijance je poraza spasio Diatta (90+2).

PSG ima 13 bodova, Real 8, Club Brugges 3, a Galatasaray 2 boda.

U skupini B Bayern je u Beogradu deklasirao Zvezdu sa 6-0, a Poljak Lewandowski postigao je u samo 15 minuta drugog dijela čak četiri gola, dok je Tottenham u Londonu preokretom svladao Olympiacos s 4-2 i prošao dalje.

Bayern je u Beogradu poveo preko Goretzke (14), a potom slijedi “show” Poljaka Lewandowskog koji je od 53. do 68. minute zabio četiri gola. Ivan Perišić je ušao u igru u 61. minuti te je bio asistent za peti i šesti gol Bavaraca.

Pirejski Olimpiakos je iznenadio Tottenham u Londonu ranim pogocima El Arabija i Semeda, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela smanjio Ali. Tek što je krenulo drugo poluvrijeme izjednačio je Kane, a u 73. minuti za potpuni preokret pobrinuo se Bjelokoščanin Aurier. Pobjedu i prolaz “Pijetlova” u osminu finala potvrdio je Kane u 77. minuti.

U skupini D Juventus je s 1-0 pobijedio Atletico, a španjolski sastav još nije osigurao osminu finala. Juve je u vodstvo doveo Dybala golom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a to je bio i jedini gol na utakmici. Talijanski prvak je osigurao prvo mjesto u skupini

Bayer Leverkusen je slavio u Moskvi protiv Lokomotiva s 2-0. Nijemci su pobijedili Lokomotiv i ostali u igri za osminu finala, a što je možda i važnije, vjerojatno osigurali treće mjesto u skupini D i nastavak natjecanja u Europi.

U ovoj skupini vodi Juventus s 13 bodova, Atletico ima 7, Bayer 6, a Lokomotiv 3 boda.

Skupina A:
Galatasaray – Brugge 1-1 (Buyuk 11//Diallo 90+2)
Real Madrid – PSG 2-2 (Benzema 17, 79//Mbappe 81, Sarabia 83)

1. PSG 5 4 1 0 12:2 13*
2. Real Madrid 5 2 2 1 11:7 8*
3. Brugge 5 0 3 2 3:9 3
4. Galatasaray 5 0 2 3 1:9 2

Skupina B:
Crvena zvezda – Bayern München 0-6 (Goretzka 14, Lewandowski 53pen, 60, 64, 68, Tolisso 90)
Tottenham – Olympiacos 4-2 (Ali 45+2, Kane 50, 77, Aurier 73//El Arabi 6, Semedo 19)

1. Bayern 5 5 0 0 21:4 15*
2. Tottenham 5 3 1 1 17:11 10*
3. Crvena zvezda 5 1 0 4 3:19 3
4. Olympiakos 5 0 1 4 7:14 1