FOTO  Zrinjski slavio protiv Željezničara, Kunić dvostruki strijelac

Stadion HŠK Zrinjski, Nenad Gagro, Teo Krešić, hari vukas

U derbiju 14. kola Premijer lige nogometaši Zrinjskog pobijedili su Željezničar s 2:1. Petar Kunić doveo je Mostarce u vodstvo u 35. minuti, za Željezničar je poravnao Semir Štilić u 56., a tri važna boda Zrinjski donosi Kunić svojim drugim golom u 80. minuti susreta.

Tijek utakmice:

Završena je utakmica, Zrinjski je porazio Željezničar s 2:1.

93. min: Lendrić u novoj prilici, Erić ponovno brani.

90. min: Krpić je šutirao, Brkić sjajno brani, a zatim opasnost otklanja Barbarić.

86. min: Lendrić ne koristi stopostotnu prigodu za Zrinjski. U situaciji jedan na jedan uspješniji je bio vratar Erić.

82. min: Nije svirano očito zaleđe igrača Željezničara, u nastavku akcije Brkić sjajno reagirao i brani pokušaj Krpića.

80. min. GOOL. Petar Kunić pogađa za vodstvo Zrinjskog 2:1. Čurjurić je krasno prošao, ubacio pred gol gostiju, a Kunić nije imao težak zadatak postići svoj drugi pogodak danas.

78. min: Korner za Zrinjski izveo Čurjurić, ni ovaj put nije bilo opasnosti po gol gostiju. Barbarić je dobio žuti karton.

76. min: Treća promjena kod Željezničara, Hajdarević mijenja Alispahića. Kadušić je kod Zrinjskog zamijenio Barišića.

75. min: Erić je izbacio loptu nakon ubacivanja Čurjurića iz kornera.

74. min: Korner za Zrinjski, Čurjurić kratko do Rugaševića čiji ubačaj završava na glavi stopera gostiju.

70. min: Bojo izlazi iz igre, na terenu je Mujezinović.

67. min Puno sreće za Zrinjski, Štilić pogađa vratnicu. Čurjurić je zamijenio Čirjaka.

66. min: Sadiković je 'požutio' u gostujućem sastavu.

63. min: Žuti karton za nogometaša Zrinjskog Edina Rustemovića.

62. min: Sporna situacija u šesnaestercu Željezničara. Stanić je srušio Barišića, ali se sudac Petrović nije oglasio.

59. min: Kristijan Stanić je zamijenio Ibaneza kod Zrinjskog.

56. min: GOOL. Veselinović je prošao po desnoj strani i ubacio za Štilića koji je pogodio za poravnanje.

55. min: Stevanović je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Ibanezom.

50. min: Zec je napustio igru, umjesto njega u igri je Veselinović.

49. min: Ostao je ležati jedan igrač Željezničara, čini se da neće moći nastaviti utakmicu.

Na otvaranju drugog poluvremena nema promjena u sastavima.

Sudac Petrović svira kraj prvog poluvremena. Zrinjski vodi golom Petra Kunića iz 35. minute.

Do kraja prvog poluvremena jedna minuta sudačke nadoknade.

43. min. Ibanez je ubacio za Lendrić koji mlako šutira, tako da Erić lako hvata loptu. Gojković je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Krpićem.

39. min: Ibanez je pucao, no Erić je siguran na golu Željezničara.

35. min: GOOOL. Treći korner za Plemiće izveo je Ibanez, glavom šutirao Zlomislić, a Petar Kunić proslijedio loptu u mrežu za vodstvo Zrinjskog.

32. min: Barišić je ubacio s desne strane, Kunić slabo šutira glavom. Prva prigoda za Zrinjski.

30. min: Drugi korner za Zrinjski, ponovno kombinacija koja nije donijela ništa.

28. min: Zec je ubacio u peterac tamo nije bilo igrača gostiju, puno sreće za Zrinjski.

26. min: Bilo je opasno pred golom Željezničara, sudac Petrović je dosudio prekršaj nad vratarom Erićem.

21. min: Korner za Zrinjski, kratko dodavanje za Rugaševića koji ubacuje, ali obrana Željezničara lako otklanja opasnost.

19. min: Sjajna reakcija Barbarića u obrani, u posljednji trenutak je zaustavio Krpića.

16. min: Prvi korner za Željezničar izveo je Štilić, Krpić je bio u skoku, no nije zahvatio loptu na željeni način.

11. min: Alispahić je ubacio, neugodnu loptu Brkić je izbacio iz donjeg lijevog kuta.

9. min: Zrinjski bolji protivnik, obrana Željezničara dosada na visini zadatka.

4. min: Zaprijetio je i Zrinjski, Ibanez iz teške situacije glavom pored gola.

3. min: Prva priliku na susretu imali su gosti, Zec šutira daleko iznad gola.

Započeo je susret između Zrinjskog i Željezničara.

Uoči početka susreta jedna promjena u sastavu Zrinjskog. Jakovljević nije u sastavu, a od prve minute u momčadi je Barbarić, dok je Čeliković zauzeo mjesto na klupi.

Gledatelji pristižu na stadion pod Bijelim brijegom, lijepo vrijeme u Mostaru, očekuje se dobra posjeta u derbiju 14. kola nogometne Premijer lige BiH.

Zrinjski: Brkić, Barišić, Barbarić, Gojković, Rugašević, Rustemović, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Lendrić, Ibanez.

Željezničar: Erić, Stevanović, Krpić, Zec, Stanić, Štilić, Alispahić, Sadiković, Bojo, Osmanković, Sipović.