FOTO  Live: HŠK Zrinjski - FK Velež 2:0

Gradski derbi Zrinjski - Velež, Gradski derbi, FK Velež, live, online prijenos, HŠK Zrinjski, Dragan Jović, Stadion HŠK Zrinjski, FK Velež, Gradski derbi, Gradski derbi Zrinjski - Velež

Tiskovnu konferenciju Zrinjskog uoči ove utakmice možete pogledati ovdje. Sve o (ne)dolasku gostujućih navijača možete pogledati ovdje.

Vrijeme i uvijeti dobri za igru. Na stadionu oko 5000 gledatatelja.

HŠK Zrinjski: Hadžić, Šunjić, Džidić, Stjepanović, Salčinović, Selimović, Ivanković, Martinović, Aničić, Lendrić i Rizvanović. Trener: Dragan Jović

FK Velež: Borić, Kazazić, As.Škaljić, Kajtaz, Ivetić, Zaimović, Kodro, Ćemalović, Okić, Duraković i Lelo. Trener: Demir Hotić

Suci ovog susreta: Predrag Stankić, Zikrija Pašalić, Toni Bandić. Početak utakmice 20 i 30 h.

Kraj utakmice u Mostaru. Zrinjski - Velež 2:0, 42 - Zadro, 80 - Sušić. Čestitke igračima Zrinjskog na zasluženoj pobjedi.

90 Minuta dobra kontra Zrinjskog iz koje Stjepanović puca preko gola, igra se 4 minute sudačke nadoknade.

88 Minuta Velež pokušava dugim loptama ali Džidić je na mjestu i izbacuje loptu u aut.

87 Minuta korner za Velež kojeg izvodi Okić, provo prečka pa onda težak promašaj Stupca sa vjerovali ili ne 1 metra, lopta za Zrinjski.

Demić - Kazazić

85 Minuta ponovo odlična akcija Zrinjskog ali Zadro promašuje zicer sa 5 metara.

Stupac - oštar start

Trenutni rezultat: Zrinjski - Velež 2:0, 42 - Zadro, 80 - Sušić

80 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Sušić, nakon sjajne akcije Zrinjskog Sušić je sve dobro napravio i povećao prednost na 2:0

79 Minuta gužva u 16 metara Zrinjskog, Velagić je na kraju šutirao a lopta se od domaćih igrača odbila u korner iz kojeg Hadžić dolazi do lopte.

77 Minuta dobra kontra Zrinjskog, Rizvanović je dobro prošao po desnoj strani ali na kraju loše ubacio za usamljenog Zadre.

75 Minuta ivetić je ubacio sa lijeve strane ali Džidić dobro skače, lopta za Zrinjski.

72 Minuta novi korner za Zrinjski kojeg izvori Aničić a igrači Veleža izbacuju loptu.

71Dragičević - Lendrić

71 Minuta Okić je nanizao nekoliko igrača u prodoru ali slabo puca.

69 Minuta Velegić je dodao do Stupca koji centrira ali dobro skače Ivanković, lopta za Zrinjski.

67Stupac - Duraković

Selimović - oštar start

65 Sušić - Salčinović

Duraković - oštar start

63 Minuta dobra akcija Ivankovića koji šutira a lopta se od Škaljića odbija u korner. Salčinović je izveo i izborio novi korner iz kojeg Velež dolazi do lopte i preko Durakovića ne uspijeva ugroziti vrata Zrinjskog.

69 Velagić - Lelo

59 Minuta dobro je pucao Selimović pa Salčinović ali Borić oba puta uspješan.

57 Minuta prvo je Duraković izveo korner pa okić iz kojeg Kazazić šutira ali se lopta od igrača Zrinjskog odbija ponovo u korner iz kojeg je Okić šutirao pored gola.

56 Minuta Duraković je šutirao sa 25 metara ali neprecizno, pritisak Veleža.

55 Minuta Velež je otvorenije krenuo, Lelo je pokušao sa ubačajem sa desne strane ali Šunjić je na mjestu.

53 Minuta sudac je nakratko prekinuo susret zbog ubačenih baklji na teren, susret je nastavljen.

52 Minuta Lendrić je postigao zgoditak na ubačaj Ivankovića ali pomoćni sudac je označio opsajd, lopta za Velež.

51 Minuta bakljada Ultrasa.

50 Minuta Lelo je pokušao izboriti korner ali bez uspjeha, lopta za Zrinjski.

48 Minuta dobra akcija Zrinjskog iz koje je dobro pucao Stjepanović a lopta se od Veležovih igrača odbila u aut.

Ulaskom Zadre krajem prvog poluvremena Zrinjski igra puno bolje.

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena Zrinjski Velež 1:0, 42 - Zadro.

Igra se 3 minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

Trenutni rezultat: Zrinjski - Velež 1:0, 42 - Zadro

42 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Zadro nakon odlične akcije i asistencije Lendrića dovodi Zrinjski u vodstvo 1:0

41 Minuta Selimović je pokušao pronaći Lendrića ali Škaljić je na mjestu.

38 Minuta sjajna akcija Zrinjskog, Stjepanović je izbacio Rizvanovića koji ubacuje do Lendrića koji dobro puca ali lopta se odbila od gostujućih igrača. Prva prava prilika Zrinjskog.

37 Zadro - Martinović

36 Minuta Jović je poslao na zagrijavanje Sušića.

35 Minuta dobar ubačaj sa desne strane Kodre, Lelo dobro šutira glavom ali Hadžić krajnim naporom izbacuje loptu u korner iz kojeg Velež nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

33 Minuta dobra kontra Veleža, Okić je pobjegao po lijevoj strani ali na kraju Šunjić uzima loptu.

30 Minuta aut za Velež je izveo Škaljić, lopta je sve preletila igrače Zrinjskog u pet metara, kontra Zrinjskog iz koje Lendrić šutira ali pored gola.

27 Minuta Rizvanović slabo šutira, lopta za Velež.

26 Minuta Salčinović je odličnim driblingom izbacio Kazazića i ubacio u pet metara ali Borić uspješna hvata loptu.

24 Minuta dobro su kombinirali Ivanković i Salčinović ali Stjepanović daje slabu loptu za Lendrića.

22 Minuta Ivanković je pokušao oštrim ubačajem ali Borić je na mjestu.

19 Minuta prekid za Zrinjski na 25 metara ali Ivanković je neprecizan, lopta za Velež.

18 Minuta sjajan prodor Salčinovića koji daje dobru loptu za Martinovića a ovaj iz izgledne prilike puca u Borića.

16 Minuta ponovo dobra dva ubačaja Rizvanovića pa Ivankovića ali Škaljić oba puta uspješan.

14 Minuta Zrinjski je pokušao sa ubačajem prvo Ivankovića pa preko Selimovića ali odbrana Veleža za sada otklanja opasnost od svog gola.

Lelo - simulacija

13 Minuta Zaimović daje dobru dugu loptuza Lelu koji je pokušai iznuditi prekršaj na rubu 16 metara.

11 Minuta Ivanković daje upotrebljuvu loptu za Lendrića koji je slabo prima, lopta za Velež.

9 Minuta Zrinjski je pokušao preko Salčinovića ali Škaljić je na mjestu.

8 Minuta dobra duga lopta za Okića koji je izborio prekid sa strane. Škljaić izvodi prekid, lopta dolazi do agilnog Okića koji iz izgledne prilike puca pored gola.

5 Minuta prekid za Zrinjski kojeg izvodi Ivanković a Škaljić izbacuje u korner iz kojeg Zrinjski nije uspio zaprijetiti. Dosta oprezno su obje momčadi ušle u ovja susret.

Na stadionu je oko 2000 Ultrasa i oko 200 navijača Veleža.

3 Minuta ivanković je ubacio sa lijeve strane a iz teške situacije Lendrić pokušava glavom, lopta za Velež.

2 Minuta kazazić je uputio jedan šut ali pored gola.

Trenutni rezultat: Zrinjski - Velež 0:0

Počela je utakmica u Mostaru.

10 Minuta prija početka susreta Sudac Stankić je pozvao igrače sa zagrijavanja u svlačionicu kako bi se pripremili za susret.

20 minuta prija početka susreta obje momčadi su na zagrijavanju.