Liga prvaka: Remi na San Siru, Borussija uzela tri boda na Emiratesu

Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Dinamo, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, GNK Dinamo, Liga prvaka, GNK Dinamo, Real Madrid, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Real Madrid, apoel, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Bayern, Juventus, Liga prvaka, AC Milan, FC Barcelona, Arsenal, Borussia Dortmund, Marseille, Napoli, Porto, zenit, Atletico Madrid, FC Celtic, Ajax, Liga prvaka, Real Madrid, Juventus, Bayern, Bayer, Galatasaray, PSG, CSKA, Manchester United, Manchester City, crvena zvezda, Liga prvaka, Liga prvaka, PSG, UEFA, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, grčka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka
Nakon šokantnog poraza u prvom kolu, nogometaši Chelseaja stigli su do druge pobjede u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Kao gosti su pobijedili Schalke 3:0 golovima Torresa (2) i Hazarda. U drugoj utakmici skupine E Steaua i Basel su odigrali 1:1.

Borussiji tri boda na Emiratesu
U skupini F do vrijedne gostujuće pobjede stigla je Borussija koja je sa 2:1 pobijedila Arsenal na Emiratesu. Za pobjedu je najzaslužniji Robert Lewandowski koji je asistirao za prvi gol Mkhitaryana, a pobjednički je zabio u 82. minuti. Arsenal je privremeno izjednačio u 41. minuti preko Girouda.

I u drugoj utakmici ove skupine gost je pobijedio identičnim rezultatom. Napoli je do pobjede nad Marseilleom stigao golovima Callejona i Zapate.

Uvjerljiv poraz Bjelice

Bečka Austria, koju s klupe vodi Nenad Bjelica, uvjerljivo je izgubila kod kuće od Atletico Madrida 3:0. Sve je bilo jasno već nakon 2:0 nakon kojih su gosti imali 2:0 golovima Garcije i Diega Coste. Konačnih 3:0 drugim golom je postavio Costa u 54. minuti.

Porto je od 7. minute imao igrača manje protiv Zenita, međutim gosti su do tri boda stigli tek u 86. minuti kada je zabio Keržakov.

Remi Milana i Barcelone
Na San Siru Milan je odlično počeo protiv Barcelone i poveo već u 9. minuti nakon velike greške Piquea. Kaka je odlično podvalio loptu za Robinha koji je zabio za 1:0. Ipak, Barcelona je izjednačila u 23. minuti kada je trenutak svoje čarolije pokazao Lionel Messi koji je izbjegao pažnji čuvara i zabio za 1:1.

Do kraja utakmice Barcelona je dominirala, ali rezultat se nije mijenjao, iako su tri boda mogli i domaćini.

U drugoj utakmici skupine H Celtic je pobijedio Ajax 2:1 golovima Forresta i Kayala. Počasni gol 'kopljanici' su zabili u 94. minuti preko Forresta.