Liga prvaka: Real i Borussia osigurali osminu finala

Liga prvaka, nogomet, Arsenal, Borussia Dortmund, Napoli, Atletico Madrid, Austria Beč, Liga prvaka, Liga prvaka, Luka Modrić, Liga prvaka, hat-trick, Neymar, Ždrijeb osmine finala, Rezultati 6. kola, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Manchester United, Olympiakos, Liga prvaka, Europska liga, Liga prvaka, Chelsea, Atletico Madrid, Björn Kuipers, Liga prvaka, Felix Brych, Katarina Monzul, HŠK Zrinjski, Liga prvaka, NK Maribor, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, FC Bayern, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, nogomet, Mario Mandžukić, Liverpool, Atletico Madrid, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, Borussia Dortmund, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Atletico Madrid, Bayer, Arsenal, Monaco, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Europska liga, VfL Wolfsburg, Real Madrid, Liga prvaka, Liga prvaka, GNK Dinamo Zagreb, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, FC Barcelona, Atletico Madrid
Plasman u drugi krug osigurala je i Borussija Dortmund u skupini D nakon što je ponovo deklasirala Galatasaray. Nakon slavlja 4:0 u Istanbulu, njemački doprvak je na svom travnjaku slavio 4:1 ostvarivši četvrtu pobjedu.

Pogodak za 12. uzastopnu pobjedu Reala u svim natjecanjima postigao je Karim Benzema u 27. minuti. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real. Kraljevski klub je prije dva tjedna na Anfieldu slavio 3:0, no ovoga puta je zabio tek jedan gol premda su gosti nastupili u drugom sastavu.

'Redsi' su otvorili utakmicu bez niza prvotimaca koje je Brendan Rodgers želio sačuvao za vikend i derbi protiv Chelsea. Steven Gerrard, Coutinho, Jordan Henderson, Raheem Sterling i Mario Balotelli utakmicu su započeli na klupi, Daniel Sturridge je otpao bez ozljede, dok naš Dejan Lovren nije bio niti prijavljen za utakmicu.

U drugom susretu iz ove skupine Basel je deklasirao Ludogorec 4:0 i probio se na drugo mjesto u skupini. Strijelci su bili Embolo (34), Gonzalez (41), Gashi (59) i Suchy (65).

Nakon četiri kola na ljestvici vodi Real sa 12 bodova, Basel ima šest, a Liverpool i Ludogorec po tri boda.

U skupini A španjolski prvak Atletico Madrid je na gostovanju porazio Malmo 2:0 uz golove Kokea (30) i Raula Garcie (78). Domaćin je u 52. minuti mogao izjednačiti, no udarac Rosenberga je završio u okviru gola. Mario Mandžukić je igrao do 69. minute.

U drugom dvoboju Juventus je pobijedio Olympiakos 3:2 i vratio se u igru za prolaz skupine. Bio je to sjajan susret prepun preokreta. Juve je vodio 1:0, Grci su okrenuli rezultat u vodstvo 2:1, da bi talijanski prvak u razmaku od 60-tak sekundi zabio dva gola za pobjedu 3:2. Juve je poveo sjajnim golom Andrea Pirla iz slobodnog udarca u 21. minuti, no svega tri minute kasnije izjednačio je Alberto Botia. Grci su u 61. minuti u potpunosti okrenuli rezultat golom N'Dinge, međutim niti vodstvo pirejskog kluba nije dugo trajalo. U 65. minuti Juve je izjednačio nakon autogola vratara Roberta. Fernando Llorente je pucao glavom, a lopta se od vratnice odbila u Roberta i ušla u gol. Svega minutu kasnije Pogba je udarcem s ruba kaznenog prostora doveo torinski sastav u vodstvo.

Na ljestvici vodi Atletico Madrid sa devet bodova, Juventus i Olympiakos imaju po šest bodova, dok je na začelju Malmo s tri boda.

U skupini C Bayer Leverkusen je u St Peterburgu pobijedio Zenit 2:1 i načinio veliki korak prema plasmanu u osminu finala. Junak utakmice bio je korejski reprezentativac Son Heung-Min koji je u razmaku od pet minuta dva puta zatresao mrežu ruskog prvaka. Son je prvi gol zabio u 68. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara, a pet minuta kasnije izbio je sam ispred Jurija Lodigina i mirno poentirao. Zenit je u 89. minuti golom Rondona smanjio, no u preostalom vremenu nije uspio iščupati bod.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao tri sjajne prilike, no sve tri su promašili. Hulk je u 13. minuti uzdrmao vratnicu iz slobodnog udarca, a potom je Aleksandar Keržakov u 21. i 23. minuti sam izbio pred njemačkog vratara Bernda Lena, no oba puta je loše reagirao. Njegov prvi udarac je zaustavila jedinica apotekara, dok je u drugom pokušaju Keržakov promašio gol. Tin Jedvaj je odigrao solidnih 65 minuta za Bayer nakon čega ga je zamijenio Sebastian Boenisch, dok je Dario Krešić ostao na klupi njemačkog sastava.

U drugom susretu Benfica je u samoj završnici susreta srušila Monaco 1:0 golom Talisce u 82. minuti. Bio je to prvi pogodak kojeg je Danijel Subašić na vratima Monaca primio ove sezone u LP.

Bayer trenutačno vodi na ljestvici s devet bodova, Monaco ima pet bodova, a Zenit i Benfica po četiri boda.

U skupini D Borussia Dortmund je još jednom deklasirala Galatasaray. Nakon slavlja 4:0 u Istanbulu, njemački doprvak je na svom travnjaku slavio 4:1 ostvarivši četvrtu pobjedu. Golove za Borussiju zabili su Marco Reus (39), Sokratis Papastathopoulos (56), Ciro Immobile (74) i Semih Kaya (86-autogol), dok je strijelac za goste bio Hakan Balta (70).

Arsenal je u Londonu na nevjerojatan način ispustio pobjedu protiv Anderlechta. Topnici su pola sata prije kraja utakmice vodili 3:0, no Belgijanci su uspjeli izjednačiti. Strijelci za Arsenal bili su Arteta (25-11m) Alexis Sanchez (29) i Alex Oxlade-Chamberlain (58), a za goste Vanden Borre (61, 72-11m) i Aleksandar Mitrović (90). Arsenal je u prošlom kolu pobijedio Anderlecht u Bruxellesu 2:1 golom u sudačkoj nadoknadi, a sada su Belgijanci uzvratili golom u sudačkoj nadoknadi za remi.

Na ljestvici vodi Borussija sa 12 bodova, Arsenal ima sedam, Anderlecht dva, a Galatasaray jedan bod.

Rezultati susreta 4. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A:
Juventus - Olympiakos 3-2 (Pirlo 21, Roberto 65-ag, Pogba 66/Botia 24, Ndinga 61)
Malmo - Atletico Madrid 0-2 (Koke 30, Raul Garcia 79)

1 Atletico Madrid 4 3 0 1 10 3 9
2 Olympiakos Pirej 4 2 0 2 6 7 6
-------------------------
3 Juventus 4 2 0 2 5 4 6
4 Malmo 4 1 0 3 2 9 3

SKUPINA B:
Basel - Ludogorec 4-0 (Embolo 34, Gonzalez 42, Gashi 59, Suchy 65)
Real Madrid - Liverpool 1-0 (Benzema 27)

1 Real Madrid 4 4 0 0 11 2 12
2 Basel 4 2 0 2 6 6 6
3 Liverpool 4 1 0 3 2 6 3
4 Ludogorec 4 1 0 3 3 8 3

SKUPINA C:
Zenit - Bayer Leverkusen 1-2 (Rondon 89/Son Heung-Min 68,73)
Benfica - Monaco 1-0 (Talisca 82)

1 Bayer Leverkusen 4 3 0 1 7 3 9
2 Monaco 4 1 2 1 1 1 5
3 Zenit St Petersburg 4 1 1 2 3 4 4
4 Benfica 4 1 1 2 2 5 4

SKUPINA D:
Arsenal - Anderlecht 3-3 (Arteta 25-11m, Sanchez 29, Alex Oxlade-Chamberlain 58/Vanden Borre 61, 73-pen, Mitrović 90)
Borussia Dortmund - Galatasaray 4-1 (Reus 39, Papastathopoulos 54, Immobile 73, Kaya 84-ag/Hakan Balta 69)