Liga prvaka: 'Mandžin' Atletiko bolji od Juventusa

Liga prvaka, nogomet, Arsenal, Borussia Dortmund, Napoli, Atletico Madrid, Austria Beč, Liga prvaka, Liga prvaka, Luka Modrić, Liga prvaka, hat-trick, Neymar, Ždrijeb osmine finala, Rezultati 6. kola, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Manchester United, Olympiakos, Liga prvaka, Europska liga, Liga prvaka, Chelsea, Atletico Madrid, Björn Kuipers, Liga prvaka, Felix Brych, Katarina Monzul, HŠK Zrinjski, Liga prvaka, NK Maribor, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, FC Bayern, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, nogomet, Mario Mandžukić, Liverpool, Atletico Madrid, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, Borussia Dortmund, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Atletico Madrid, Bayer, Arsenal, Monaco, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Europska liga, VfL Wolfsburg, Real Madrid, Liga prvaka, Liga prvaka, GNK Dinamo Zagreb, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, FC Barcelona, Atletico Madrid
Atletico bolji od Juvea

U jednom od najzanimljivijih dvoboja Atletico Madrid je u skupini A slavio je protiv Juventusa s 1:0. U slaboj utakmici s vrlo malo prilika presudio je pogodak Arde Turana u 75. minuti na asistenciju Juanfrana. Mario Mandžukić igrao je za Atletico do 84. minute kada ga je zamijenio Mario Suarez.

Nakon što je Olympiacos u prvom kolu pobijedio Atletico Madrid, očekivao se nastavak serije i u Švedskoj. No, Malmö je neočekivano srušio grčkog prvaka s 2:0. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Markus Rosenberg (42, 82). Na ljestvici sve četiri momčadi imaju po tri boda.

Basel iznenadio Redse

Najveće iznenađenje priredio je Basel koji je u skupini B pobijedio Liverpool s 1:0. Basel je srušio Liverpool pogotkom Marca Strellera u 52. minuti. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Redse.

Iznenađenje su umalo dogodilo i u drugom susretu u ovoj skupini u kojem je Real Madrid slavio u Sofiji kod Ludogoreca s 2:1. Ludogorec je šokirao Kraljevski klub stigavši do vodstva već u šestoj minuti pogotkom Marcelinha. Real Madrid je u desetoj minuti mogao izjednačiti, no Cristiano Ronaldo je promašio kazneni udarac. Ipak, 16 minuta poslije Ronaldo je iz novog kaznenog udarca svladao Vladislava Stojanova. Real Madrid stigao je do pobjede pogotkom Karima Benzeme u 77. minuti. Luka Modrić igrao je do 73. minute kada ga je zamijenio Toni Kroos.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa šest bodova, Liverpool i Basel imaju po tri boda, a Ludogorec je posljednji bez bodova.

Subašić i dalje nesavladiv

U skupini C nogometaši ruskog Zenita i Monaca odigrali su u Sankt Peterburgu bez pogodaka, što znači da hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić ni u drugoj utakmici ovogodišnje Lige prvaka nije primio pogodak.Ruska i francuska momčadi prikazale su vrlo slab nogomet, ali su neriješenim ishodom zadržali prva dva mjesta u skupini s po četiri boda i bez primljenog pogotka.

U drugom susretu u skupini Bayer Leverkusen pobijedio je Benficu s 3:1. Pogotke za Apotekare postigli su Stefan Kiessling (25), Heung-Min Son (34) i Hakan Calhanoglu (63-11m), a za goste se među strijelce upisao Salvio (62). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer, baš kao ni Dario Krešić.

Na ljestvici vode Zenit i Monaco sa po četiri boda, Bayer ima tri boda, a Benfica je posljednja bez bodova.

Arsenal lako s Galatasarayem

Arsenal je u skupini D u Londonu deklasirao Galatasaray s 4:1. Arsenal je već u prvom poluvremenu postigao tri pogotka, a u nastavku utakmice još jedan. Strijelci su bili Danny Welbeck (22, 30, 52) i Alexis Sánchez (41). Topnici su od 60. minute igrali s igračem manje nakon što je vratar Wojcieceh Szczesny skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton. Udarac s bijele točke uspješno je realizirao Burak Yilmaz (63).

Borussia Dortmund je u Bruxellesu pobijedila Anderlecht s 3:0. Borussia je do pobjede u Bruxellesu stigla pogocima Cire Immobilea (3) i Adriana Ramosa (69, 79). Na ljestvici vodi Borussia sa šest bodova, Arsenal ima tri, a Anderlecht i Galatasaray po jedan bod.

Rezultati utakmica 2. kola:

Skupina A:
Atletico Madrid - Juventus 1:0 (Arda Turan 75)
Malmö FF - Olympiacos 2:0 (Rosenberg 41, 82)

1 Juventus 2 1 0 1 2 1 3
2 Atletico Madrid 2 1 0 1 3 3 3
3 Malmo 2 1 0 1 2 2 3
4 Olympiakos Pirej 2 1 0 1 3 4 3

Skupina B:
Basel - Liverpool 1:0 (Streller 52)
Ludogorec - Real Madrid 1:2 (Marcelinho 6 / Ronaldo 25-11m, Benzema 77). Nerealizirani kazneni udarac: Ronaldo (Real, 11)

1 Real Madrid 2 2 0 0 7 2 6
2 Liverpool 2 1 0 1 2 2 3
3 Basel 2 1 0 1 2 5 3
4 Ludogorec 2 0 0 2 2 4 0

Skupina C:
Zenit - Monaco 0:0
Bayer Leverkusen - Benfica 3:1 (Kiessling 25, Son 34, Calhanoglu 63-11m / Salvio 61)

1 Zenit St Petersburg 2 1 1 0 2 0 4
2 Monaco 2 1 1 0 1 0 4
3 Bayer Leverkusen 2 1 0 1 3 2 3
4 Benfica 2 0 0 2 1 5 0

Skupina D:
Anderlecht - Borussia Dortmund 0:3 (Immobile 4, Ramos 70, 79)
Arsenal - Galatasaray 4:1 (Welbeck 23, 30, 52, Sanchez 41 / Burak Yilmaz 63-11m). CK: Szcezsny (Ars, 60)