LIGA PRVAKA:Celtic protiv Barce kreirao senzaciju godine, Šahtar u 93. minuti pao na Stamford Bridgeu!

nogomet, Liga prvaka
FOTO AP

Postignuta su čak 34 pogotka (prosječno 4,25 po utakmici), dva ‘hat-tricka', Pizarro (Bayern) i Burak Yilmaz (Galatasaray), bio bi i treći da Cardozo (Benfica) s bijele točke nije pogodio gredu

Nogometaši Šahtjora propustili su i drugi put zaredom pobijediti europskog prvaka, na njegovom terenu ga dovesti na prag - Europske lige na proljeće. No, Di Matteov Chelsea je dokazano mačka s devet života i ne samo da nije izgubio, nego je na Stamford Bridgeu nokautirao ukrajinskog prvaka u zadnjoj minuti sudačke nadoknade (3-2) i ostao ispred Juventusa pred dvoboj odluke u Torinu u sljedećem kolu.

Barcelona je samo s jednim obrambenim igračem, mladim stoperom Bartrom, kojeg je u 72. minuti zamijenio oporavljenik Pique, izgubila na Celtic Parku. Domaći su iskoristili prednost u visini (samo su Song i spomenuti Bartra iz prvih 11 bili višlji od 180 cm) i poveli nakon kornera ( Wanyama, 21), pa su Messi i Alexis pogodili gredu odnosno vratnicu, a nakon jednog degažiranja domaćeg vratara Forstera Xavi je promašio loptu na sredini terena, a pričuva Tony Watt pobjegao zadnjoj liniji gostiju i iz prvog dodira zabio za 2-0 u 83. Messi je ipak zabio za 2-1, u prvoj minuti nadoknade.

Manchester United je gubio u Bragi ( Alan, 51/11m), sredinom drugog dijela je djelomično nestalo struje, no nakon desetminutnog prekida gosti su zabili tri pogotka ( Van Persie, Rooney sa 11m i Chicharito) i osigurali 1. mjesto u skupini. Junak Galatasaraya je Burak Yilmaz, centarfor koji je ljetos bio prvi ‘pick' Slavena Bilića za Lokomotiv, ali se odlučio za najbogatiji turski klub i eto ga, vodi ga prema drugom krugu.