Liga prvaka: Bayern i Marseille u četvrtfinalu

Bayern je u Münchenu svladao Basel sa 7:0 te s ukupnih 7:1 izborio mjesto među osam najboljih ekipa Europe.

Bayern - Basel 7:0 (3:0, prva utakmica 0:1)
München. Allianz Arena. Gledatelja: 66.000. Sudac: Mark Clattenburg (Engleska)

BAYERN: Neuer; Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba, Luiz Gustavo, Kroos, Robben, Muller (od 70. Schweinsteiger), Ribery (od 78. Pranjić), Gomez.

BASEL: Sommer; Steinhofer (od 70. Degen), Abraham, Dragovic, Park; Shaqiri, Cabral, Xhaka, F. Frei; Streller, A. Frei (od 61. Stocker).

Strijelci: 1:0 - Robben (11), 2:0 - Müller (42), 3:0 - Gomez (44), 4:0 - Gomez (50), 5:0 - Gomez (61), 6:0 - Gomez (67), 7:0 - Robben (81)

Marseille je do četvrtfinala došao uprkos porazu 1:2 od Intera u Milanu. Francuska momčad je u prvom susretu slavila s minimalnih 1:0, a dalji plasman izborio je zahvaljujući golu u gostima.

Inter je poveo u 75. minuti golom Milita, ali je Brandao u drugoj minuti sudačke  nadoknade Marseilleu donio izjednačenje i plasman u četvrtfinale, prvi put nakon 19 godina. Pazzini je u posljednjim sekundama susreta iz penala postavio konačnih 2:1, a Inter se uprkos pobjedi oprašta od elitnog europskog klupskog natjecanja.

Rezultati večerašnjih uzvratnih susreta osmine finala:
München: Bayern - Basel 7:0 (0:1)
Milano: Inter - Marseille 2:1 (0:1)

Plasman u četvrtfinale ranije su osigurali AC Milan, Benfica, Barcelona i APOEL.

Posljednja dva učesnika četvrtfinala bit će poznata u srijedu nakon utakmica Real Madrid - CSKA Moskva (1:1) i Chelsea - Napoli (1:3).