FOTO  Kup BIH: Zrinjski se ponovno obrukao, Široki Brijeg bolji od Sarajeva

KUP BIH, HŠK Zrinjski, NK Široki Brijeg, NK Čelik, FK Sarajevo
Široki Brijeg je na "Pecari" golom Wagnera u 50. minuti pobijedio Sarajevo sa 1:0. U prvom susretu u Sarajevu rezultat je bio neriješen 2:2.

Čelik je na "Bilinom polju" u susretu sa Zrinjskim nadoknadio zaostatak od dva gola iz prvom susreta u Mostaru. Zeničani su slavili sa 3:0 golovima Kapetana (23.), Adilovića (47.) i Džafića (70.).

Plasman u polufinale ranije su izborili Željezničar i Olimpic.

Željezničar je nakon ubjedljive pobjede od 6:0 u Sarajevu i u uzvratnom susretu u Mostaru svladao ekipu Branitelj s 3:0. Golove su postigli H. Bešlija (6.), Baljić (55.) i Perak (75.).

Olimpic je do polufinala došao boljim izvođenjem jedanaesteraca u susretu sa Slobodom. Uzvratni susret u Tuzli između ta dva kluba okončan je neriješeno 1:1, identičnim rezultatom kao i prvi susret u Sarajevu. Olimpic je došao u vodstvo u 3. minuti golom Thiaga, a na 1:1 je poravnao Zoletić u 45. minuti. U izvođenju penala Olimpic je slavio sa 6:5.