VIDEO  Kovačić zabio u pobjedi Intera

Mateo Kovačić, Marcelo Brozović, inter, ždrijeb, Roberto Mancini, Mateo Kovačić, Lukas Podolski, Mateo Kovačić

U susretu 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva u ponedjeljak je Inter u gostima kod Cagliarija slavio sa 2-1, a hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je strijelac vodećeg gola za Inter u 47. minuti. To mu je bio osmi gol ove sezone, a peti u talijanskom prvenstvu.

Drugi pogodak za Inter zabio je Mauro Icardi (68), dok je Cagliari ublažio poraz autogolom vratara Intera Juana Pabla Carriza u 74. minuti.

Mateo Kovačić i Marcelo Brozović bili su u početnom sastavu Intera i obojica su pružili vrlo dobre partije. Kovačić je izašao iz igre u sudačkoj nadoknadi, a Brozović je igrao do 83. minute.

Duje Čop je igrao za Cagliari do 56. minute, a jedinu pravu priliku imao je u 36., ali je njegov pokušaj obranio vratar Intera Carrizo.

Napoli je na svom terenu svladao Sassuolo sa 2-0, te je došao na tri boda zaostatka za drugoplasiranom Romom. Strijelci su bili Duvan Zapata (61) i Marek Hamšik (70), a Ivan Strinić bio je na klupi za pričuve Napolija, dok ozlijeđeni Šime Vrsaljko nije bio u sastavu Sassuola.

REZULTATI:

Napoli - Sassuolo 2-0 (Duvan Zapata 61, Marek Hamšik 70)

Cagliari - Inter 1-2 (Juan Pablo Carrizo 74-ag/ Mateo Kovačić 47, Mauro Icardi 68)