FOTO  Hrvatski kup: Pobjeda Cibalije, ali ipak ''Grad na Dravi danas slavi''

NK Osijek, HNK Cibalia, slavonski derbi, hrvatski kup

Cibalia odlazi na poluvrijeme s vodstvom od 1:0 poslije gola Vitaića u 40.minuti. To je ujedno bila i prva prava prilika na utakmici, koju je do tada obilježila igra na sredini terena uz terensku inicijativu domaćina.

U nastavak utakmice domaći igrači nošeni publikom ulaze još agresivnije što im se u 50. minuti i isplatilo kada se poslije udarca iz kuta i velike gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao Tomić, koji je iz blizine smjestio loptu u mrežu.

I onda u 58. minuti po lijevoj strani igrači Osijeka odigrali su odličnu akciju - Lešković je ušao u kazneni prostor i zavrnuo loptu u sredinu na koju je natrčao Šorša i smjestio je u desni kut gola Cibalije na veliku radost oko 700 navijača bijelo-plavih.

Utihnuli su tada napadi Cibalije, a Osijek je smireno priveo utakmicu kraju te je uz finale izborio i nastup u pretkolu Europa lige.

Ovaj dan je bio za pamćenje za Osječane jer su uz seniore, i kadeti i juniori Osijeka također uspjeli izboriti finale kupa Hrvatske.