HRVATSKA - TURSKA 1:1

nogomet, hrvatski nogometaši, Kvačifikacije za SP 2018

Na startu kvalifikacija za SP 2018. hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak je u Zagrebu protiv Turske odigrala 1-1.

HRVATSKA - TURSKA 1:1ž

Strijelci: Rakitić 44'(11m) i Calhanoglu 45+1

Hrvatska: Kalinić, Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Strinić, Modrić, Badelj, Rakitić, Perišić, Pjaca, Mandžukić

Turska: Babacan, Ozbayrakli, Koybasi, Aziz, Yokuslu, Tosun, Calhanoglu, Topal, Tufan, Mor i Ayhan

Za Hrvatsku strijelac je bio Rakitić u 44. minuti iz penala, kojeg je izborio Modrić. Turci su u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremana izjednačili iz slobodnog udarca. Calhanoglu je pucao sa 25 metara, lopta je okrznula Perišića, promijenila je smjer i završila u mreži.

U preostalim susretima kvalifikacijske skupine I Finska i Kosovo su odigrali 1-1, a Ukrajina i Island također 1-1.

Zbog kazne utakmica je na stadionu Maksimir odigrana pred praznim tribinama. Sljedeću utakmicu u kvalifikacijama za SP 2018. Hrvatska igra 6. listopada u Skadru protiv Kosova.