HNK Neum: Sudac Anel Puce Kaba je uništio snove naših mladih igrača

HNK Neum, anel puce kaba

U povodu događanja na utakmici HNK Neum - HŠK Posušje 0:4 koja je odigrana u nedjelju u Neumu priopćenjem za javnost oglasio se HNK Neum:

"Dana 10.11.2019. god odigrane je utakmica 2. Lige Federacije BiH-jug, između HNK Neum i HŠK Posušje na stadionu Meteriz.

Brifing koji se mora održati 90 min uoči početka utakmice je kasnio zbog kašnjenja ekipe HŠK Posušje, dok su suci i delegati stigli na vrijeme, kao i igrači i predstavnik HNK Neum.

Sama utakmica odvijala se u fair i korektnoj igri obje ekipe kao što priliči derbiju, ali već od samog početka utakmice glavni sudac Anel Puce Kaba je preuzeo glavnu ulogu na terenu naočigled svih gledatelja i utakmicu usmjeravao u korist HŠK Posušje, odnosno na štetu HNK Neum.

Na poluvremenu utakmice predstavnik domaće ekipe i pojedini članovi Uprave vidjeli su kako delegat gosp. Tomislav Čuić ulazi u sudačku svlačionicu i biva u njoj cijelo poluvrijeme, a nije bio u službenoj prostoriji predviđenoj za službene osobe i nije unio ni rezultat prvog poluvremena i ostale podatke, jer očito sa sucima ima drugog posla (nadamo se da to nije bilo rješavanje mutnih radnji...)

U 67. minuti sudac utakmice Anel Puce Kaba pokazuje na nepostojeći kazneni udarac što se može vidjeti na simci. Naši igrači koji su jako mladi plaču nad učinjenom nepravdom i uništenjem snova, i već na terenu, govore da nema smisla da se nastave baviti sportom zbog ljudi kao što su Anel Puce Kaba, i nakon što su bili svjedoci utakmice u Grudama gdje nakon dva žuta kartona igrač ne dobiva crveni, nego nastavlja i dalje igrati utakmicu.

Nakon tog kaznenog udarca i nepravednog vodstva za goste 1:0 naša mlada momčad je odustala od pravedne borbe i prima tri gola u posljednjih pet minuta utakmice. Nažalost na kraju utakmice izrevoltirani gledatelji verbalno napadaju glavnog suca gdje naša redarska služba čini veliki posao i udaljuje ih sa stadiona. Navodno je u tom naguravanju došlo do laganog fizičkog kontakta dok je cijelo vrijeme sudac Anel Puce Kaba vrijeđao gledatelje psujući im mater. Sudac Anel Puce Kaba odlazi u svlačionicu gostujuće momčadi 'pravednog' HŠK Posušje, a što se tamo događa mi ne znamo.

Sa pomoćnim sucima je Uprava stupila u kontakt i ispričala se za nemile događaje, što vam i oni sami mogu potvrditi. Nažalost, oni su ispali kolateralne žrtve glavnog suca Anela Puce Kabe, a nama ostaje samo nagađati što je delegat radio u gostujućoj svlačionici na kraju utakmice.

Nadamo se da će se ovakve stvari prestati događati, i da će rad mladih igrača na terenu biti jedino mjerilo u osvajanju titula i rezultata.

Ovim putem se ispričavamo cjelokupnoj javnosti, ali neke stvari kao što su suze mladih igrača i cinični smijeh ljudi u crnom se ne mogu trpiti.

Predsjednik Uprave HNK Neum je ponudio ostavku Upravi kluba koja će o tome naknadno donijeti odluku, stoji u priopćenju HNK Neum.