FOTO  HNK Neum: Pobjedom nad Jasenicom kraj uspješne sezone

HNK Neum - HNK Jasenica

HNK Neum - HNK Jasenica 5:2

Uvertiru prije utakmice prvog tima odigrali su pioniri Neuma i Leotara koja je završila rezultatom 1:1.

U posljednjem kolu ekipa Neuma zabilježila je pobjedu od 5:2 kojom se oprostila od svojih vjernih navijača. Iako je domaćin vodio 2:0 na poluvremenu pogocima Obradovića i Tomasa odma na početku drugog poluvremena gosti uspjevaju izjednačiti. Ipak Neum ubrzo preko katepana Matića dolazi do prednosti od 3:2, a do kraja utakmice postižu još dva pogotka.

Ta pobjeda im nije bila dovoljna za ulazak u veći rang jer je ekipa Blagaja slavila protiv Bune sa 3:2. Čestitke ekipi seniorskoj Neuma koja je u svojoj prvoj godini ostvarila veliki uspjeh, pokazali su da Neum zaslužuje viši rang zbog svih kriterija - stadiona, uvijeta i omladinske škole.