HNK Cibalia pobjedom otvorila trećeligaško prvenstvo

HNK Cibalia, Cibalia, Vinkovci, Ultras Vinkovci

Bivši prvoligaš HNK Cibalia Vinkovci odično je startao u trećeligaškom natjecanju. U Vinkovcima je Cibalia nakon vrlo dobre igre s 3:1 pobijedila NK Zrinski Jurjevac. Od samog početka domaća momčad krenula je u napade i vrlo brzo postigla dva pogotka. U 8. minuti pogodak za vodstvo od 1:0 postigao je Kraljević, a već u 10. minuti na 2:0 povisio je Dogan. Nakon toga vodstva Cibalia se malo primirila, što su gosti iz Jurjevca iskoristili u 40. minuti i pogotkom Fehira smanjila vodstvo domaće momčadi na 1:2.

I u drugom dijelu utakmice Cibalia je bila bolja momčad. Njeni igrači napravili su nekoliko vrlo povoljnih gol prigoda, no samo su jednu iskoristili. U 61. minuti svojim drugim pogotkom Dogan je postavio zasluženih i konačnih 3:1 za Cibaliju. Trener Cibalije Petar Tomić poslije utakmice je rekao da je izuzetno zadovoljan igrom svojih igrača, njihovom borbenošću i velikom željom za pobjedom što su uz podršku vjernih navijača i ostvarili. U 2. kolu, HNK Cibalia gostuje u Ždralovima kod NK Mladost.