Hercegovac riješio Old Firm derbi

Old Firm, Celtic, Glasgow Rangers, Nikola Katić, borna barišić

Danas je u Škotskoj odigran jedan od najvećih derbija na svijetu Old Firm, između Celtica i Rangersa, u kojem su pobjedu odnijeli igrači Stevena Gerrarda.

Važnu ulogu u pobjedi Rangersa imala su dvojica Hrvata, Borna Barišić i Nikola Katić.

U 36. minuti nakon odličnog ubačaja Borne Barišića, volejom loptu u mrežu Celtica šalje Ryan Kent.

U 41. minuti Celtic spretno izjednačuje pogotkom Edouarda, te se rezultatom 1:1 odlazi na odmor.

U 56. minuti pitanje pobjednika riješio je hrvatski stoper Nikola Katić. Ponovno je asistent Borna Barišić koji iz kornera pogađa Katića a ovaj šalje loptu u mrežu te utišava Celtic Park.

Ovom pobjedom Rangers se približio Celticu na samo dva boda zaostatka, a ima i utakmicu manje.