HERCEGOVAC POTOPIO ŽELJEZNIČAR Tri gola Menala u uvjerljivoj pobjedi Olimpije

Luka Menalo
Facebook

Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice poraženi od Olimpije sa 6:3, prenosi službena stranica FK Željezničar.

Prvo poluvrijeme Plavi su odigrali jako kvalitetno i nisu dozvolili Olimpiji mnogo opasnih situacija.

Željo je došao u vodstvo u 16. minuti. Nakon udarca Sadikovića lopta je pogodila defanzivca Olimpije u ruku, a siguran sa 11 metara bio je Semir Štilić. U 43. minuti Ivan Lendrić koristi grešku nogometaša Olimpije i rutinski zatresa mrežu.

Drugo poluvrijeme Olimpija fenomenalno otvara. Za samo pet minuta preokrenuli su rezultat u svoju korist. Prvo je Bagnack pogodio u 52. minuti, potom Menalo postiže dva gola u 54. i 57. minuti.

Plavi se vraćaju u 62. minuti kada je Štilić nakon sjajnog driblinga oboren u kaznenom prostoru. Ponovo je isti igrač bio siguran sa 11 metara.

Nakon nekoliko izmjena u Željezničaru, Olimpija dolazi do nova dva gola. U 67. minuti pogodio je Vukušić, a pet minuta poslije Menalo.

Konačnih 6:3 za Olimpiju postavio je Valenčić u 87. minuti.

Sljedeću utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv ekipe Akhmat Grozny.