Gošk prvi polufinalist nogometnog Kupa BiH

NK GOŠK

Prvi polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine su nogometaši Goška.

Od početka utakmice ekipa Goška nametnula je igru te je pokušala povesti iz slobodnog udarca koji je uputio Šišović, ali je šutirao preko gola. Priliku za gol pet minuta kasnije propustio je i Rudar preko Kobilice, ali je  šutirao pored gola.

Nogometaši Goška prvi gol zabili su u devetoj minuti susreta. Šišović je ubacio, loptu je zahvatio Jusufbašić te zatresao suparničku mrežu.

U 39. minuti susreta crveni karton je dobio Goralija.

U prvim minutama drugog poluvremena Rudar je imao priliku za gol, ali je Lučić obranio.

U 73. minuti za 0:2 gol je zabio Mašić, a samo četiri minute kasnije gosti su 0:3 za goste golom Simeunovića.

Strijelci: Jusufbašić u 9., Mašić u 73. i Simeunović u 77. minuti.

U tijeku je susret u Mostaru između Zrinjskog i Tuzla Cityja, dok od 18 sati igraju Borac - Željezničar i Široki Brijeg - Olimpik.