FOTO  Zrinjski pobijedio Slobodu i izborio četvrtfinale Kupa, debitirao Ibanez

HŠK Zrinjski - FK Sloboda

Nogometaši Zrinjskog izborili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH. Plemići su danas na stadionu pod Bijelim brijegom u susretu osmine finala s 2:0 svladali Slobodu.

Prvu prigodu na susretu imali s Tuzlaci preko Hodžića čiji pokušaj je Soldo izbacio u korner.

U 18. minuti Lendrićev udarac pogađa u ruku Ivetića, a glavni sudac Admir Musić opravdano pokazuje na bijelu točku. Odgovornost na sebe je preuzeo Damir Šovšić i pogodio vratnicu.

Zrinjski do vodstva dolazi u 27. minuti. Čirjak je proigrao Rugaševića, ovaj na drugoj vratnici pronašao Kunić koji postiže svoj prvi pogodak u dresu kluba s lentom.

Osam minuta kasnije novi pogodak u mreži Slobode. Barišić je šutirao s 20-tak metara lopta prošla pored velikog broja igrača, te nakon loše reakcije Fejzića završila u golu gostiju.

Sloboda je na otvaranju nastavka zaprijetila preko Pršeša koji je u 51. minuti iz slobodnog udarca šutirao pored gola.

Sjajnu prigodu za Zrinjski ne koristi Kunić u 65. minuti, kada je bio neprecizan nakon lijepe kombinacije sa Čirjakom.

Do kraja susreta Zrinjski je mirnom igrom sačuvao prednost i zasluženo se plasirao među osam najboljih ekipa u Kupu BiH.

Luis Ibanez, jedno od najzvučnijih pojačanja u povijesti Zrinjskog debitirao je danas u dresu mostarskog kluba. On je u 59. minuti zamijenio Rugaševića.

Zrinjski: Soldo, Gojković, Čeliković, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Šovšić, Barišić (od 64. Kadušić), Rugašević (od 59. Ibanez), Lendrić (od 59. Mandić), Jakovljević.

Sloboda: Fejzić, Martelat, Jusić, Hodžić, Salihović (od 79. Devedžić), Pršeš, Bekrić (od 46. Smajić), Ivetić, Ristić (od 46. Livančić), Muratović, Mujagić.