Oko 300 gledatelja u Vrapčićima došlo je odgledati susret 27. kola nogometne premijer lige BIH između Veleža i Slobode.

Momčadi su istračale u sljedećim sastavima:

FK Velež: Oštraković, Kajtaz, Gančev, Stokić, Demić, Kodro, Velagić, Zolj, Okić, Duraković, Gadzo. Trener:  Milomir Odović.

FK Sloboda: Mujkić, Nikolić, Halilović, Zoletić, Jogunčić, Gavarić, Bošnjak, Efendić, Bekić, Mujić, Bekić.  Trener : Ibrahim Crnkić.

Prvo poluvrijeme utakmice malobrojna publika na stadionu u Vrapčićima će brzo zaboraviti. Obje momčadi su ušle dosta oprezno u ovaj susret. U 7. minuti korner za Velež iz kojeg domaći nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golu Mujkića. U 18. minuti šut Mujića igrača Slobode sa 25 metara odlazi preko gola.

U 19. minuti požutio je igrač Veleža Stokić. U 27. minuti sve je dobro napravio Velagić ali na kraju slabo šutirao prema golu. U 39. minuti domaći su tražili penal nakon igranja rukom gostujućeg igrača u 16 metara ali sudac  Alečković nije pokazao na bijelu točku. U 40. minuti požutio je igrač Slobode Zoletić. U 43. minuti prva prava stopostotna prilika za Velež, nakon ubačaja sa strane Velagić je sa par metara od gola oštro šutirao glavom ali Mujkić odlično brani i izbacuje sa gol crte.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U drugo poluvrijeme Sloboda ulazi puno bolje i tako propušta dvije stopostotne prilike, prvo u 49. minuti sa par metara je neprecizan Jogunčić te u 52. minuti Mujić sa par metara šutira a sa gol crte izbija Gančev. Nakon toga i Velež se bodu te prijeti iz kontre.  U 71. minuti, žuti karton za Halilovića nakon oštrog starta. U 77. minuti požutio je i domaći igrač Kajtaz.

1:0

Igrala se 79. minuta kada je Kodro sjajno šutirao sa nekih 25 metara a lopta se od stative odbija u gol za vodstvo domaćih od 1:0.

U 82. minuti žuti karton za domaćeg igrača Škaljića. U 84. minuti žuti karton za Durakovića nakon oštrog starta.

2:0

U 85. Minuti dobra kontra Veleža, lopta dolazi na 10 metara od gola do Okića koji pogađa pod prečku za vodstvo domaćih od 2:0.

U 88. minuti dobru priliku glavom propušta igrač Slobode Jogunčić.  Na kraju zaslužena pobjeda domaćih.

Velež - Sloboda 2:0

Na tiskovnoj konferenciji nakon utakmice trener Slobode Crnkić je kazao kako Sloboda nije iskoristila svoje prilike, dok Velež jeste i zasluženo je slavio u današnjem susretu.

Trener Veleža Odović je kazao kako je zadovoljan rezultatom dok samom igrom u današnjem susretu ne može biti zadovoljan.