Oko  300 gledatelja u Vrapčićima došlo je odgledati susret 29. kola nogometne premijer lige BIH između Veleža i Slavije gdje su obje ekipe pružile dosta dobru igru.

FK Velež: Oštraković, Škaljić, Gančev, Stokić, Demić, Kodro, Rovčanin, Remetić, Okić, Duraković, Gadzo. Trener:  Milomir Odović.

FK Slavija:Dujković, Popović, Lackanović, Stanković, Perišić, Simić, Šešlija N., Rašević, Oglečevec, Šešlija B., Radovanović.  Trener : Dragan Bjelica.

Glavni sudac: Golač Edin.

Pomoćnici: Imamović Edin, Tepavčević Dario, Arnautović Midhat.

Delegat: Tripunović Ljubiša.

Kontrolor suđenja: Đurić Slobodan.

Velež je dosta dobro otvorio utakmicu u zaprijetio već u 3. minuti preko Remetića koji je šutirao ali brani golman gostiju Dujković.

1:0 Demić

Igrala se 6. minuta kada je Remetić proigrao Demića koji odlično šutira sa 20 metara i postiže pogodak za vodstvo od 1:0. Nakon ranog vodstva Veleža, budi se Slavija i bilježimo dva šuta prvo Šešlije u 13. minuti te Radovanovića u 16. minuti. U 18. Minuti odličnu priliku je propustio Perišić kada šutira pored gola.

U 20. minuti dobar prodor i šut Okića brani vratar gostiju Dujković. Okić je ponovno neprecizan u 26. minuti kada lopta pogađa prečku.  U 29. minuti Remetić dobro šutira ali dobro brani Dujković. Na poluvrijeme se otišlo minimalni vodstvo Veleža od 1:0.

U drugo poluvrijeme i slavija je krenula otvorenije tako da je Velež imao više prilika da zaprijeti iz kontre. Tako u 52. minuti dobru priliku propušta Rovčanin. U 62. Minuti dobra akcija slavije iz koje Šešlija šutira preko gola. U 77. minuti ponovno je zaprijetio Rovčanin dobrim šutom, Dujković brani.

2:0 Okić

Igrala se 85. minuta kada je Rovčanin sve napravio po lijevoj strani i oštro ubacio u 5 metara a na loptu je natrčao Okić i glavom postigao pogodak za vodstvo domaćih od 2:0. Velež u 88. minuti propušta priliku da povede sa 3:0 i samo dvije minute poslije stigla je kazna.

2:1 Šešlija

Igrala se 90. minuta kada je Zeba prošao po desnoj strani i vratio povratnu loptu na koju natrčava Šešlija i smanjuje rezultat na konačnih 2:1.

Ostali rezultati 29. kola Premijer lige BIH:

Leotar-Budućnost 1:1, Široki-Zrinjski 4:1, Travnik-Rudar Prijedor 2:1 Željezničar-Borac Banja Luka 0-1, Zvijezda Gradačac-Olimpik Sarajevo 2:2, Drina - Sarajevo 0:5 i Čelik - Sloboda 1:0.