FOTO/Ljubuški na pragu senzacije: Sarajevo u posljednjih pola sata slomilo otpor hercegovačkog drugoligaša

kup, Ljubuški, Sarajevo

Nogometaši Ljubuškog bili su na pragu velike senzacije u šesnaestini finala Kupa BiH. Na Babovcu su domaći nogometaši nakon prvih 45 minuta protiv Sarajevo vodili s 2:1, ali su aktualni prvaci i osvajači Kupa BiH u nastavku susreta postigla tri pogotka i izborili nastavak natjecanja.

Ivan Buhač doveo je Ljubuški u vodstvo u 13. minuti. Pomlađeni sastav Sarajeva je poravnao u 24. minuti preko Đanija Salčina, ali je samo četiri minute kasnije Marin Brkić donio novu prednost domaćinu.

Sarajevo u posljednjih pola sata dolazi do preokreta. Amer Dupovac je poravnao na 2:2 u 64. minuti, Gedeon Guzina u 78. iskoristio grešku vratara Brkića i doveo goste u vodstvo.

Pobjedu Sarajeva potvrdio je Aladin Šišić koji je pogodio u 87. minuti susreta.