FOTO  FK Velež - HŠK Zrinjski 1:0 - 26.02.2011

Po prohladnom vremenu u Vrapčićima gradski derbi između Veleža i Zrinjskog došlo je pogledati oko 4000 gledatelja.

Oba trenera su izveli sljedeće postave na teren:

FK Velež: Hadžiđulbić, Stokić, Gančev, Kazazić, Ivetić, Zaimović, Kodro, Velagić, Remetić, Rovčanin, Okić. Trener: Milomir Odović.

HŠK Zrinjski: Hadžić, Džidić, Duro, Stjepanović, Salčinović, Selimović, Stojkić, Kutalia, Zadro, Popović, Aničić.

Epitet gradskog derbija i važnost utakmice za obje momčadi su ostavile traga na današnjoj utakmici u kojoj gledatelji nisu vidjeli mnogo prilika na obje strane.

Prvo poluvrijeme utakmice će sigurno brzo otići u zaborav jer osim nekoliko poluprilika na obje strane ne vrijedi ništa drugo istaći. U 36 minuti Okić je dobro šutirao sa 25 metara ali se Hadžić istakao dobro odbranom. Velež je pokušavao zaprijetiti iz prekida i kornera ali odbrana Zrinjskog je svaki put dobro reagirala. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U drugo poluvrijeme Velež kreće agresivnije i sa većom željom da pobjedi u ovoj utakmici što im se isplatilo u 57. minuti kada njihov najbolji igrač Velagić prima jedan odbijanac, sam izlazi ispred Hadžića i šalje loptu u gol za 1:0. Gostujući nogometaši tražili su igranje rukom ali se sudac Paić nije oglasio. Velež je do vodstva konstantno vršio pritisak na zadnju liniju Zrinjskog koji nije uspjevao iz kontri ozbiljnije zaprijetiti. U 70. minuti dobra akcija Zrinjskog, lopta dolazi do Stojkića koji šalje oštru prizemnu loptu u 16 metara ali Hadžiđulbić dobro reagira i izbacuje loptu.

Do kraja utakmice Velež je iz nekoliko kontri ozbiljnije zaprijetio golu Zrinjskog koji danas nije imao ni jednu pravu prilku pred golom Veleža.

Na tiskovnoj konferenciji poslije utakmice, trener Zrinjskog Slaven Musa je čestitao Veležu na zasluženoj pobjedi. Velež je danas više želio pobjedu i agresivije je igrao drugo poluvrijeme što im je donijelo prednost. Naši igrači nisu ispunili ono što se od njih očekivalo, prevenstveno tu mislim na igrače prema naprijed koji se nisu uspjeli nametnuti Zadro i neprepoznatljivi Kutalija. Pokušali smo sa izmjenama ali nije išlo, kazao je Musa.

Sa druge strane trener Veleža Milomir Odović nije krio zadovoljstvo. Pobjedili smo u vrlo važnoj utakmici možda za mene jednu od najtežih o mojoj trenerskoj karijeri. Čestitao bih svojim igračima ali u našoj igri ima mnogo prostora za napredak i mi imamo 7 dana više da taj napredak realiziramo, kazao je Odović.

ŽELJEZNIČAR - OLIMPIC 3:0

Golove su postigli Zeba (17.-penal), Višća (33.) i Bešlija (57.).

Desetom pobjedom u sezoni Željezničar je došao na svega dva boda zaostatka za vodećim Borcem, koji ima utakmicu manje.