HŠK Zrinjski

Treneri su  na teren je poslali slijedeće momčadi:

HŠK Zrinjski: Hadžić, Sunjić, Džidić, Stjepanović, Salčinović , Selimović , Ivanković, Zadro, Lendrić, Rizvanović i Aničić.Dragan Jović

FK Sloboda: Mujkić, Vukomanović, Aleksić, Raca, Jogunčić, Zoletić, Halilović, Čehajić, Dajić, Smajlović, Mujić. Trener: Vlatko Glavaš.

Utakmica je počela međusobnim ispitivanjem snaga, a Plemići su pokazivali puno više želje za napadima ka vratima protivnika.  U tim početnim minutama bilježimo pokušaje Selimovića i Salčinovića, ali rezultat se ne mijenja. Nakon desetak minuta pokušavaju i gosti ugroziti vrata Hadžića, ali bez velikog uspjeha.

Nošeni pjesmom Ultrasa nogometaši Zrinjskog imali su inicijativu i nekoliko poluprilika, a do vodstva su Plemići došli u 20 minuti. Rizvanović je probio desni bok i ubacio odličnu loptu, što je iskoristio Lendrić koji postiže svoj četvrti pogodak za Zrinjski ove sezone za veliko slavlje na stadionu.

Nakon primljenog pogotka otvaraju se i gosti koji imaju dvije prilike, ali Hadžić je i dalje nesavladiv. Zrinjski je u 37 minuti imao najbolju priliku na utakmici kada je Zadro uposlio Lendrića koji je izašao sam pred Mujkića koji je sjajno reagirao. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još nekoliko dobrih akcija, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugi dio Zrinjski ulazi bez promjena u sastavu, a kao i u prvom dijelu Plemići su puno superiorniji. Prvo smo zabilježili odličnu priliku Zadre koga je odlično uposlio Lendrić, a i ovaj puta je Mujkić izašao kao pobjednik. Nakon toga Plemići još jače pritišću i vidjeli smo dva odlična šuta Salčinovića čije je udarce krajnjim naporom obranio Mujkić.

Nakon toga pokušavaju i gosti te smo vidjeli nekoliko pokušaja tuzlaka, ali ni ovoga puta nisu odradili ništa konkretno. Igrači Zrinjskog su dvadesetak minuta do kraja fizički pali, a sve više lopti išlo je na Salčinovića koji je večeras bio nerješiva enigma za goste. U igru umjesto Selimovića ulazi Pehar, a malo zatim i Martinović umjesto Aničića.

Gosti su zadnje minute pokušali poravnati, imali su inicijativu, ali bez konkretnih akcija i opasnosti po Hadžića. Utakmica tako završava rezultatom 1:0 za nova tri zaslužena boda momčadi Dragana Jovića. Najbolji igrač na terenu bio je Salčinović, a kod gostiju više od ostalih pokazao je vratar Mujkić. Sada slijedi pauza u prvenstvu, a naredni protivnik Plemića je momčad Budućnosti.

zrinjski.info

U našem audio prilogu poslušajte izjavu Fenana Salčinovića najboljeg pojedinca utakmice.