Forlan doveo Urugvaj korak do osmine finala, JAR tuguje

Na trenutak su, u 76. minuti utakmice Južna Afrika – Urugvaj, vuvuzele ušutjele, muk s tribina bio je glasniji od tih trubetina!

Tada je, naime, bio dosuđen 11-erac za Urugvaj, crveni je karton zbog prekršaja na Suarezu zaradio vratar Khume, a najbolji urugvajski nogometaš Diego Forlan svojim je drugim pogotkom na utakmici zapečatio sudbinu Južnoafrikanaca! Urugvaj je slavio 3:0 (1:0) i otvorio vrata osmine finala, prenosi sportal.hr.

A prvi Forlanov pogodak u 24. minuti bio je remek-djelo. Opalio je sa 25 metara, lopta je okrznula Mokoenu i ušla pod gredu! Za 3:0 zabio je A. Pereira u 95. minuti.

Po svemu sudeći, Južna Afrika ući će u povijest kao prvi domaćin svjetskog prvenstva koji je zapeo u skupini i nije prošao prvi dio natjecanja!

Nakon remija s Meksikom, JAR je poražen od Urugvaja i sad je domaćinu natjecanja potrebno čudo (pobjeda protiv Francuske) da bi stao u igri za osminu finala...

Autor: Predrag Jurišić/sportal.hr