FOTO  FK Velež - HŠK Zrinjski 0:2

FK Velež - HŠK Zrinjski Kup BiH

Oko 3500 gledatelja pratilo je utakmicu u Vrapčićima. Podsjetimo, u prvoj utakmici pod Bijelim Brijegom Zrinjski i Velež odigrali su 2:2.

Velež je bolje otvorio utakmicu i nekoliko puta zaprijetio, ali su mreže mirovale. Zrinjski je zaprijetio u 32. minuti, Kordić je bio neprecizan sa 20 metara. Zrinjski je nešto bolju igru okrunio u 45 minuti. Strijelac za vodstvo Plemića bio je Stojkić nakon jedne lijepe akcije. Prvo poluvrijeme završilo je 0:1.

U drugom dijelu Velež preuzima inicjativu, te domaći nogometaši imaju par poluprilika. S druge strane dobru priliku imao je u 54. minuti Kordić koji je pucao malo pored vrata.

Nakon toga nije bilo nekih prilika sve do 75. minute kada je Crnov tukao preko vrata. U sudačkoj nadoknadi konačan rezultat postavio je Nikolić za veliko slavlje Zrinjskog, a tada su u teren utrčali navijači Veleža, nakon čega je uslijedio prekid koji je trajao petnaestak minuta, a onda  i završetak utakmice.

Zrinjski se tako zasluženo ukupnim rezultatom 4:2 plasirao u 1/2 Kupa BiH.