FK Velež – HNK Čapljina 1-1

HNK Čapljina, FK Velež, HNK Čapljina, FK Željezničar, bjelave
Kako je predvidio stručni stožer isprobavanje mogućnosti pojedinih nogometaša trajat će do ponedeljka. Do tada će „Rođeni“ odigrati još dvije utakmice i to sa Igmanom u Konjicu, te ponovo sa Čapljinom.

Iz današnjeg susreta vrijedi zabilježiti da su gosti na poluvrijeme otišli sa prednošću od 1-0, odličnim golom Jusufbašića u 32. minuti, koji je iz slobodnjaka sa 17-18 metara pogodio mrežu Veleža. Prethodno, na samom početku utakmice, Kajtaz je promašio jedanaesterac, kojeg je izborio Ćemalović.

U drugom poluvremenu „Rođeni“ su izjednačili preko dojučerašnjeg juniora Amara Balalića, koji je iskoristio jednu dubinsku loptu Durakovića i pored odbrane gostiju i istrčalog golmana poslao je u mrežu.

Velež je u 1. poluvremenu nastupio u sljedećem sastavu : Borić, Ar.Škaljić, Kazazić, Kajtaz, Simić, Kodro, Zolj, Demić, Ćemalović, Velagić, Raičković

U 2. poluvremenu nastupili su : Oštraković, Tojaga, Kadrić, Mahinić, Ćeranić, Jazvin, Mirvić, Demirović (Marušić), Balalić, Duraković, Dizdarević .