FOTO  FK Velež - FK Igman 4:2

FK Velež, FK Igman

Velež je naslov i povratak u Premijer ligu osigurao u prošlom kolu protiv Bosne, a danas je pred punim stadionom službeno i proslavio naslov.

U rezultatski nevažnoj utakmici posljednjeg kola Prve lige Federacije, Velež je na domaćem terenu svladao goste iz Konjica rezultatom 4:2. Domaći  su poveli u 20. minuti susreta preko Fajića, ali samo dvije minute kasnije Igman je poravnao pogotkom Kašića s 11 metara. Gosti su poveli preko Tatara 2:1, deset minuta prije odmora. Velež je do izjednačenja stigao u 58. minuti preko Marquesa. Pobjedu Veležu donio je Fajić s nova dva pogotka.

Po završetku utakmice uslijedila je velika navijačka bakljada, a domaćim igračima i stručnom stožeru uručen je trofej pobjednika Prve lige Federacije BiH.