FOTO  FK Tuzla City-HŠK Zrinjski 1:2

FK Tuzla City-HŠK Zrinjski 1:2
Na ovo gostovanje Plemići su otišli desetkovani ozljedama, ali s imperativom pobjede. Domaćinu je svaki bod važan u borbi za opstanak.

Tuzla City: Nurković, Efendić, Kostić, Crnkić, Šarčević, Kojić, Širanović, Hasanović, Nukić i Ubiparip.

Zrinjski: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Rugašević, Perišić, Jakovljević, Rustemović, Veselinović, Kadušić i Todorović.

Već u 13. minuti problemi za Sliškovića jer se ozlijedio Veselinović, a u igru je ušao Bekić. u 21. minuti Rustemović dovodo Zrinjski u vodstvo iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Do kraja prvog dijela domaći imaju jalovu prednost, ali na odmor se ide sa 0:1.

Na početku drugog dijela velika prigoda za Zrinjski, ali Bekić nije uspio svladati Nurkovića. Zrinjski je blizu drugog pogotka i u 60. minutu, ali udarac Perišića zaustavlja vratnica.

I kako to obično biva kada se ne iskoriste dobre prigode uslijedi kazna, a ona je došla u u 77. minuti kada je Vukmirović pogodio za 1:1.

Pred kraj susreta domaći ostaju s igračem manje jer je Crnkić dobio drugi žuti karton. Plemići u sudačkoj nadoknadi dolaze do 3 velika boda,  a strijec je Hairlahović.

Utakmica je završila rezultatom 1:2.