FK Borac jesenji prvak Premier lige BiH

FK Borac Banja Luka, premijer liga BIH natjecanje, Premijer liga BiH, FK Borac, Liga prvaka, maccabi

U jednoj slaboj utakmici sa puno prekida banjalučani su svladali najbliže konkurente rezultatom 1:0 pogotkom Malevića u 15 minuti utakmice. Borac već sada ima 8. bodova prednosti nad Željezničarom.

FK Sarajevo nije kući uspjelo pobijediti fenjeraša FK Drinu koja kući ide pjevajući sa velikim bodom koji će im puno značiti u daljoj borbi za opstanak. Oba pogotka pala su u sudačkoj nadoknadi, zvorničani su poveli u 91 minuti preko Obradovića, a domaćin poravnava preko Jahovića samo tridesetak sekundi kasnije.

FK Sloboda je bez većih problema svladala NK Čelik 2:0. Strijelci za Slobodu bili su Halilović i Smajlović.

NK Travnik je izvukao bod iz Prijedora izjednačivši u posljednjim minutama susreta. Dašić je strijelac za domaće, a Erić za goste.

FK Budućnost slavila je nad FK Leotarom rezultatom 2:1. Leotar je imao vodstvo golom Mandića, a domaćini su preokrenuli rezultat u svoju korist u zadnjih desetak minuta golovima Slomića i Haskića.

Sloboda - Čelik 2:0
Sarajevo - Drina 1:1
Budućnost - Leotar 2:1
Borac - Željezničar 1:0
Rudar Prijedor - Travnik 1:1