Falcao i Porto potopili Žutu podmornicu na Dragaou, Benfica svladala Bragu

Samo čudo može spasiti Villarreal nakon uvjerljivog poraza 1:5 od Porta u prvoj utakmici polufinala Europske lige.

Iako je Villarreal poveo pogotkom Canija u 45. minuti, drugo poluvrijeme pripalo je Portugalcima, točnije Radamelu Falcau koji je s četiri pogotka (49. minuta - 11m, 67., 75., i 90.) potopio žutu podmornicu. Bio je to njegov 16. pogodak u tom natjecanju i njime je srušio dosadašnji rekord koji je držao Jürgen Klinsmann koji je u sezoni 1995./1996. (Kup Uefe) zabio petnaest pogodaka za Bayern.

Jednom je zabio i Guarin (61. minuta).

Portov napadački dvojac Hulk - Falcao postigao je 54 pogotka u svim natjecanjima ove sezone. Portu je ovo 28. utakmica zaredom u kojoj nije izgubio i 16. pobjeda u nizu, a njihov trener Andre Villas-Boasa zaista je na pravom putu da ponovi uspjehe svog učitelja Josea Mourinha. Boasa s Portom u 52 utakmice ima 45 pobjeda i samo tri poraza. Nakon osvajanja domaćeg naslova, na pragu je da uzme još jedan važan trofej.

U drugom polufinalu Benfica je sa 2:1 svladala Bragu. Strijelci za Benficu bili su Jardel (50. minuta) i Cardozo (59.), dok je za Bragu zabio Vandinho u 53. minuti.

Uzvratni susreti igraju se za sedam dana, a finale 18. svibnja u Dublinu.

izvor: sportal.hr