Dudu ušao i asistirao za pogodak

Arsenal je očekivano osvojio tri boda protiv Burnleyja, pobijedivši s 3-1. Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva ušao je u igru u Arsenalu u 74. minuti umjesto Danca Nicklasa Bendtnera, te je sudjelovao u akciji kod trećeg pogotka Arsenala u petoj minuti sudačke nadoknade. Dodao je kratku loptu Andreju Aršavinu na desnoj strani napada, a ruski reprezentativac se sjurio prema golu gostiju i preciznim prizemnim udarcem poentirao za konačnih 3-1. Prije njega, pogotke za Arsenal postigli su Cesc Fabregas u 34. i Theo Walcott u 60. minuti, dok je strijelac za goste bio David Nugent u 50. minuti.

Burnley je, tako, i u 15. gostujućem nastupu ostao na učinku od jednog jedinog osvojenog boda, do kojeg su stigli na gostovanju kod Manchester Cityja.

Arsenal se ovom pobjedom izjednačio s vodećim Chelseajem po broju bodova. Oba londonska kluba sada imaju po 61 bod, ali Arsenal uz utakmicu više. Prati ih branitelj naslova prvaka Manchester United s bodom manje.

Bolton je na Upton Parku pobijedio domaći West Ham s 2-1, a Ivan Klasnić je cijelu utakmicu odgledao s klupe Boltona. Gosti su već nakon 16 minuta igre vodili s 2-0 golovima Daviesa i Wilsherea, a od 71. minute igrali su bez isključenog Cohena. Domaćin je uspio tek ublažiti poraz golom Diamantija u 88. minuti.

Bolton je ovom pobjedom skočio na 13. mjesto s 29 bodova iz 28 nastupa. Preskočili su i West Ham koji je odigrao jednaki broj utakmica, te ostao na 27 bodova.

Od 18.30 sati, treću subotnju utakmicu 29. kola odigrat će Wolverhampton i Manchester United.