Dinamo izgubio 2:1 u Plzenu

Viktorije Plzen, Dinamo, GNK Dinamo Zagreb
Dinamo je u Plzenu izgubio s 2:1 od Viktorije u povijesnoj utakmici za zagrebački klub. Bio je to prvi nastup u proljetnom dijelu jednog europskog kupa još od 1970. godine otkad je prošlo dugih 49 godina.

Dinamo je poveo krajem prvog poluvremena i kontrolirao je utakmicu većim dijelom, ali su ga dvije neopreznosti nakon prekida koštale dva pogotka. Oba gola zabio je Ludek Pernica, stoper koji je upao u početni sastav nakon što se u ligaškoj utakmici ozljedio Lukas Hejda.

Dinamo je poveo u 41. minuti sjajnim golom Dania Olma nakon odlične asistencije Brune Petkovića. Viktorija je izjednačila u 54. minuti golom Pernice, a isti je igrač u 83. minuti zaključio preokret.

VIKTORIA PLZEN - DINAMO 2-1