FOTO/VIDEO  Bundesliga: Poraz Bayerna nakon 18 mjeseci, pogodak Olića

FC Bayern, wolsburg, Ivica Olić, Mario Mandžukić, Bundesliga, nogomet, Mario Mandžukić, Ivica Olić, nogomet, Ivica Olić, FC Bayern, Mario Mandžukić, Bundesliga, Ivica Olić, VfL Wolfsburg, FC Bayern, nogomet
To je prvi ligaški poraz Bayerna nakon 18 mjeseci. Posljednji put izgubili su u listopadu 2012. od Bayer Leverkusena (1:2).

Očito su igrači Bayerna mislima već na uzvratu četvrtfinala Lige prvaka kada u srijedu na svojem stadionu dočekuju Manchester United nakon što je prvi susret završio 1:1.

Najbolji strijelac Bundeslige Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret za Bavarce, ali sa skromnim učinkom. Imao je jednu priliku i nije ju iskoristio. Bilo je to u 48. minuti. Sallahi je ubacio, a Mandžukić glavom pucao pokraj gola.

Borussia Dortmund je na svojem stadionu pobijedila Wolfsburg 2:1, a jedini pogodak za Vukove zabio je Ivica Olić.

Wolfsburg je poveo golom Olića u 34. minuti, a u drugom poluvremenu Robert Lewandowski (51) i Marco Reus (77) donijeli su preokret i pobjedu Borussiji. Lewandowski se sa 17 golova ove sezone izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca Bundeslige s Mandžukićem.

Oliću je to bio 11. gol ove sezone, a ima i tri asistencije, a Ivan Perišić je ostao na četiri gola i četiri asistencije. Hrvatski reprezentativci Olić i Perišić pružili su vrlo dobru partiju, a posebno je opasan na desnom boku bio Perišić. Olić je mogao već u prvom poluvremenu zabiti tri gola. U desetoj minuti, nakon ubačaja Perišića, Olić je skrenuo loptu preko grede, a u 41. minuti Olić je pogodio gredu sa samo pet metara. U 64. minuti još jedna odlična suradnja Perišića i Olića, ali Olićev udarac otišao je pored gola.
Kad je pitanju borba za opstanak, Nuernberg je izgubio od Borussije Monchengladbach 0:2, a Stuttgart je svladao Freiburg 2:0.