FOTO  Bosna i Hercegovina - Cipar 2:0 (0:0)

BiH - Kipar 2:0

Strijelci: Džeko 70, 81 minuta.

BiH: Begović, Spahić, Kolašinac, Vranješ, Medunjanin, Pjanić, Džeko, Šunjić, Lulić, Đurić, Višća.
Cipar: Panayi, Junior, Demetriou, Sotiriou, Chrstofi, Alexandrou, Laban, Artymatas, Laifis, Kastanos, Makris.

U 3. kolu BiH reprezentacija je kod kuće slavila protiv Cipra nakon teškog poraza u Belgiji (4:0). Ciprani ni u jednoj od tri utakmice u skupini još nisu zabili ni gol, a izgubili su od Belgije i Grčke.

Edin Džeko zabio je za vodstvo BiH u 70. minuti na asistenciju Miralema Pjanića koji je presjekao pogrešno dodavanje ciparskih braniča u svom šesnaestercu, poslao loptu u sredinu odakle je Džeko lako pogodio mrežu. U 81. minuti isti dvojac režirao je i drugi gol za važnu pobjedu.

BiH je ostala na trećem mjestu skupine s tri boda zaostatka za Belgijom i Grčkom.