Atletico slavio nakon jedanaesteraca, Monaco se provukao u četvrtfinale

Liga prvaka, nogomet, Arsenal, Borussia Dortmund, Napoli, Atletico Madrid, Austria Beč, Liga prvaka, Liga prvaka, Luka Modrić, Liga prvaka, hat-trick, Neymar, Ždrijeb osmine finala, Rezultati 6. kola, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Manchester United, Olympiakos, Liga prvaka, Europska liga, Liga prvaka, Chelsea, Atletico Madrid, Björn Kuipers, Liga prvaka, Felix Brych, Katarina Monzul, HŠK Zrinjski, Liga prvaka, NK Maribor, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, FC Bayern, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, nogomet, Mario Mandžukić, Liverpool, Atletico Madrid, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, Borussia Dortmund, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Atletico Madrid, Bayer, Arsenal, Monaco, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Europska liga, VfL Wolfsburg, Real Madrid, Liga prvaka, Liga prvaka, GNK Dinamo Zagreb, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, FC Barcelona, Atletico Madrid
Nakon prvih 90 minuta Atletcio je vodio 1:0 pogotkom Marija Suareza iz 27. minute, čime je izjednačio rezultat prve utakmice u Leverkusenu. U izvođenju jedanaesteraca čak su trojica igrača Bayera promašila - Toprak i Kiessling su pucali iznad grede, a udarac Calghanoglua je obranio slovenski vratar Oblak. Kod Atletica su promašili Raul Garcia i Koke, a pogodili Griezmann, Suarez i Torres.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Atletico do 83. minute. Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayera, a vratar Dario Krešić je bio na klupi za pričuve.

Utakmicu su bolje počeli Nijemci, imali su dvije izgledne prilike, no španjolski prvak je u 27. minuti došao do vodstva. Lopta se dugo odbijala u šesnaestercu gostiju i došla do Marija Suareza koji je opalio s 18 metara, a na putu ka mreži skrenuo ju je branič Bayera Omer Toprak i prevario vratara Lena. U 69. minuti veliku je priliku za domaćine propustio Arda Turan, koji s pet metara promašuje vrata, a u 80. minuti Turčin je ponovno u prilici, ali sa slabim šutom nije ugrozio vratara Bayera.

U produžecima je u 106. minuti silovito tukao Raul Garcia, a opet se obranom istakao vratar Leno.

Nogometaši Atletico Madrida i Monaca izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka pridruživši se Real Madridu, Paris St. Germainu, Bayernu i Portu kojima je to uspjelo prošlog tjedna.

ATLETICO - BAYER 3:2 (1:0,1:0)
Pred 53.000 gledatelja na stadionu Calderon sudio je Nicola Rizzoli iz Italije.
Strijelci: 1-0 Suarez (27)
Jedanaesterci: Raul Garcia promašio vrata, Calhanoglu - Oblak brani, 1-0 Griezmann, 1-1 Rolfes, 2-1 Suarez, Toprak promašio vrata, Koke - Leno brani, 2-2 Castro, 3-2 Torres, Kiessling promašio vrata.

ATLETICO: Moya (Oblak, 23)- Juanfran, Gimenez, Miranda, Gamez - Cani (Raul Garcia, 46), Mario Suarez, Koke, Arda Turan - Griezmann, MANDŽUKIĆ (Torres, 83).
BAYER: Leno - Hilbert, Toprak, Spahić, Wendell - Bellarabi, Castro, Calhanoglu, Bender (Pappadopoulos, 104), Son (Rolfes, 77)- Drmić (Kiessling, 69).

Arsenal je pružio odličnu predstavu, no golovi Oliviera Girouda (36) i Aarona Ramseyja (79) nisu bili dovoljni za prolazak. Iako je primio dva gola, najbolji igrač u domaćim redovima bio je vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić.

Posljednji put Monaco je izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka 2004. godine kada je stigao do finala u kojem je izgubio od Porta. Tada je jedan od ključnih igrača Monacove momčadi bio hrvatski napadač Dado Pršo. Ovog puta u jednoj od naslovnih uloga je Subašić.

Arsenal je umalo postao prva momčad u povijesti Lige prvaka koja je prošla dalje nakon poraza od dva razlike na domaćem terenu. Do sada su samo dvije momčadi u Ligi prvaka uspjele proći nakon što su izgubile prve utakmice na svojem terenu. No, obje su izgubile s pogotkom razlike. Ajax je 1996. u Amsterdamu izgubio od Panathinaikosa 0:1, no u Ateni je slavio 3:0, dok je Inter 2011. u Milanu izgubio od Bayerna 0:1, a u Münchenu je pobijedio 3:2.

Arsenal je dominirao od prve minute, imao je daleko veći posjed lopte i dvostruko više dodavanja. Gosti su uputili 18 udaraca prema suparničkim vratima, a Monaco samo tri pri čemu nijedan u okvir gola. Prvu priliku Topnici su imali u 15. minuti, no Giroud je pucao pored gola. Nova opasnost pred vratima Monaca dogodila se u 36. minuti i ponovno je loše pucao Giroud. Ipak, dvije minute poslije bivši napadač Montpelliera je uspio zatresti Subašićevu mrežu.

Welbeck je odlično uposlio Girouda čiji je udarac Subašić obranio, no lopta se ponovo odbila do njega, a iz drugog pokušaja Giroud nije pogriješio. Do kraja poluvremena pogodak je mogao zabiti i Welbeck, no njegov udarac je zaustavio stoper Abdennour u trenutku kada je Subašić već bio svladan.

Arsenal je u drugo poluvrijeme krenuo još agresivnije i prvu priliku imao je u 56. minuti. Özil je sjajno pucao iz slobodnog udarca, no Subašić je još bolje obranio. Özil je u 64. minuti imao još jednu priliku, no s ruba kaznenog prostora je pucao pored gola. Dominacija londonskog kluba nagrađena je u 79. minuti kada je Ramsey doveo Arsenal do vodstva 2:0 i korak do velikog podviga. U 85. minuti gosti su mogli i do trećeg gola, no Subašić je sjajno obranio udarac Girouda i tako spasio svoj sastav.

MONACO - ARSENAL 0:2
MONACO. Stadion Louis II - 18.500 gledatelja; Sudac: Svein Oddvar Moen (Norveška);
Strijelci: 0-1 Giroud (36), 0-2 Ramsey (79)
Žuti kartoni: Kondogbia / Sanchez
Crveni kartoni: -
MONACO: SUBAŠIĆ - Fabinho, Abdennour, Wallace, Kurzawa - Dirar (od 85. Elderson), Kondogbia, Toulalan, Martial (od 59. Ferreira-Carrasco) - Joao Moutinho - Berbatov (od 70. Bernardo silva)
ARSENAL: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal (od 83. Gibbs) - Coquelin (od 63. Ramsey), Cazorla - Sanchez, Ozil, Welbeck (od 72. Walcott) - Giroud