Andora – BiH 0:3

Sva tri pogotka za bh. tim postigao je kapiten Edin Džeko, u 13. 49. i 62. minuti, na asistencije Senada Lulića.

Nakon nervoznog početka i inicijative bh. tima, vodeći gol u prvom dijelu igre Džeko je postigao snažnim i preciznim šutem s vrha šesnaesterca, na sjajnu asistenciju Senada Lulića.

Znatno bolja i tečnija igra BiH u drugom poluvremenu rezultirala je novim pogotkom u 49. minuti. Ibišević je proigrao Lulića, a ovaj nesebično uposlio Džeku, koji postiže svoj 40. gol za reprezentaciju BiH. Konačni rezultat Džeko je postiago u 69. minutu, a asistent je po treći put bio Lulić.

Uz izbornika Mehemda Baždarevića za reprezentaciju BiH, koja je zabilježila prvu pobjedu u kvalifkacijama, debitirali su Milan Đurić i Edin Cocalić.

Nogometaši BiH za tri dana u Beču igraju prijateljski susret s reprezentacijom Austrije, a nastup u kvalifikacijama za EURO nastavljaju 12. lipnja u Zenici protiv reprezentacije Izraela.

U ostala dva susreta B-skupine Vels je u gostima pobijedio Izrael s 3:0, dok je Belgija na domaćem terenu bila bolja od Cipra sa 5:0.

Haifa: Izrel - Vels 0:3 (0:1)

Andora la Vella: Andora - Bosna i Hercegovina 0:3 (0:1)

Brussel: Belgija - Kipar 5:0 (0:2)

1. Vels 5 3 2 0 7:2 11

2. Izrael 4 3 0 1 9:5 9

3. Balgija 4 2 2 0 12:1 8

4. Cipar 5 2 0 3 9:10 6

5. Bosna i Hercegovina 5 1 2 2 5:6 5