Alžir-Južna Koreja 4:2

belgija, alžir, SP u Brazilu, južna koreja, alžir, SP Brazil
Vahid Halilhodžić napravio je četiri promjene (ostavio i Soudanija na klupi) u odnosu na momčad koju je suprotstavio Belgiji i potpuno pogodio. Bila je to dojmljiva predstava Pustinjskih lisica koje su od samog početka dominirale travnjakom. Alžiru nije zasmetao ni sudac Roldan koji već u 4. minuti nije dosudio kazneni udarac nakon starta Young-Gwoona na Feghouliju. A o igri Južne Koreje dovoljno je govorila činjenica da je azijska reprezentacij nakon 12 minuta igre imala samo devet točnih dodavanja!? A onda je krenuo šou Alžiraca, tri pogotka u sljedećih 12 minuta...

0:1 - Slimani

Medjani je sa sredine dugom loptom u for gurnuo Slimanija koji je pobjegao centralnim braničima Južne Koreje, te mirno prebacio južnokorejskog vratara.

0:2 - Halliche

Djabou je idealno ubacio iz kuta, a Halliche skočio ispred vratara i glavom pogodio za 2:0.

0:3 - Djabou

Nakon duge lopte Hallichea i velike pogreške južnokorejske obrane lopta je stigla do Slmanija. Napadač lisabonskog Sportinga kratko je dodao do Djaboua koji prizemnim udarcem bez poteškoća vara Sung-Ryonga.

- Alžir igra fantastiično. Oduševljen sam. Igraju brzo, inteligentno, kompaktno i atraktivo - poručio je u tim trenucima preko Twittera legendarni Garry Lineker.

Već na početku susreta Južna Koreja je smanjila rezultat...

1:3 - Son (50)

Heung-Min Son, daleko najbolji južnorejski igrač, okrenuo je iskusnog braniča Bougherru, te iz blizine precizno kroz noge prevario M'Bolhija...

1:4 - Brahimi (62)

Sjajna kombinacija Alžira. Feghouli je bio u ulozi asistenta, dok je Brahimi izišao sam pred suparničkog vratara i prizemno pogodio.

Ovim pogotkom Alžir je postao prva afrička reprezentacija u povijesti koja je postigla četiri pogotkana jednoj utakmici jednog Svjetskog prvenstva. Lijep, ali potpuno zaslužen uspjeh za selekciju Vahida Halilhodžića.

No, niti tu nije bio kaj cijeloj priči...

2:4 - Ja-Cheol (72)

Na desnoj strani našao se Keun-Ho, paralelno odigrao za Ja-Cheola koji iz blizine vraća Južnu Koreju na "minus dva".

Alžir se ovom pobjedom uključio u borbu za drugim mjestom u skupini, pa će im u posljednjem ogledu protiv Rusije i remi biti dovoljan za plasman u osminu finala.

JUŽNA KOREJA - ALŽIR 2-4 (Son 50, Koo 72 / Slimani 26, Halliche 28, Dajbou 38, Brahimi 62)

PORTO ALEGRE - Stadion Beira-Rio. Gledatelja 41.565. Sudac: Wilmar Roldan (Kolumbija) 6. Pomoćnici: Diaz (Kolumbija) i Lescano (Ekvador). Četvrti sudac: Faghani (Iran).

STRIJELCI: 0:1 - Slimani (26), 0:2 - Halliche (28), 0:3 - Djabou (38), 1:3 - Son (50), 1:4 - Brahimi (62), 2:4 - Ja-Cheol (72).

JUŽNA KOREJA (4-2-3-1): Sung-Ryong 5 - Yong 5, Jeong-Ho 5, Young-Gwon 5, Suk-Young 5 - Kook-Young 5 (od 78. Dong-Won -), Chung-Yong 5 (od 63. Keun-Ho 5,5) - Sung-Yueng 5, Chu-Young 5 (od 57. Shin-Wook 5,5), Ja-Cheol 6 - Son 6. Izbornik: Hong Myung-Bo 5.

ALŽIR (4-2-3-1): M'Bolhi 6 - Mandi 6,5, Bougherra 6 (od 89. Belkalem -), Halliche 6,5, Mesbah 6 - Medjani 7, Bentaleb 7 - Feghouli 7, Brahimi 7 (od 77. Lacen -), Djabou 7 (od 73. Ghilas -) - Slimani 8. Izbornik: Vahid Halilhodžić 7.

ŽUTI KARTONI: Yong (54), Bougherr (67), Kook-Young (69).

IGRAČ UTAKMICE: Islam Slimani.