AC Milan slavio u Rimu, trijumf Juventusa nad Interom

talijanska liga, pato, PSG, AC Milan, alexandre pato, Van Gal
Juventus je u Milanu pobijedio Inter sa 2:1. Golove za tim iz Torina postigli su Vučinić (12.) i Marchisio (33.), dok je strijelac jedinog pogotka za Inter bio Maicon (28.).

Ovom pobjedom Juventus je na čelu tablice zadržao dva boda prednosti nad AC Milanom, koji je također slavio na gostovanju u Rimu protiv AS Rome sa 3:2.

Junak meča bio je švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović koji je postigao dva gola (17., 78.). Pored njega, pogodak za Milan postigao je i Nesta (30.), dok su strijelci za Romu bili Burdisso (28.) i Krkić (88.).

Bh. reprezentativac u dresu Rome Miralem Pjanić proveo je u igri svih 90 minuta.

U trećem meču Catania je na svom terenu svladala Napoli sa 2:1.

Napoli je poveo u 1. minuti golom Cavanija, a na 1:1 poravnao je Marchese u 25. minuti. Pobjedu ekipi sa Sicilije donio je Bergessio (48.).