FOTO  Zrinjski brojao preko 100 za treću pobjedu u nizu

HKK Zrinjski, KK Vogošća

Košarkaši HKK Zrinjski večeras su u dvorani na Bijelom brijegu, u okviru 16. kola domaćeg prvenstva, svladali posljednjeplasiranu Vogošću rezultatom 139:74 (34:12, 26:19, 42:26, 37:17).

S obzirom da gosti uoči ovog susreta nisu imali niti jednu pobjedu, Zrinjski je očekivano došao do treće uzastopne pobjede, nakon što su prethodno svladali Mladost iz Mrkonjić Grada na domaćem terenu te Promo u Donjem Vakufu.

Bilo je ovo više nego uvjerljivo izdanje Plemića koji će nastavak pozitivnog niza tražiti u sljedećem kolu protiv trebinjskog Leotara te tako, nakon lošeg starta, možda i zakucati na vrata koja vode u Ligu 6!

Već nakon prvog poluvremena, Zrinjski je imao gotovo +30 (60:31), dok je barijeru od 100 poena probio već u trećoj četvrtini.

Domaćeg stratega Nevena Nikolića posebno može veseliti što su u ovoj utakmicu priliku dobili i juniori, odnosno oni koji su u dosadašnjem dijelu prvenstva upisali manju minutažu.

U redovima Zrinjskog najefikasniji su bili Dragan Džajić s 25 poena, od čega pet trica te Stefan Glogovac s 18 poena.

Kod gostiju Tuljković 28 poena te Williams s 19 poena najrospoloženiji večeras.