FOTO  Velika pobjeda Plemića: HKK Zrinjski - KK Borac 80:76 (39:52)

HKK Zrinjski, KK Borac, Druga ABA liga

HKK Zrinjski je večeras u pravoj drami svladao KK Borac i tako ostvario još jednu pobjedu u 2 ABA Ligi.

HKK Zrinjski - KK Borac 80:76 (17:22, 22-30, 22-12, 19-12)

HKK Zrinjski: Begić, Demić, Miličević, Sokolović, Brummitt, Igrutinović, Golemac, Petrić, Barać, Ljujić, Kuzman, Šamadan, Smajlagić , Ramljak

KK Borac: Ćalović, Popović, Đoković, Pešaković, Balaban, Prlja, Dimić, Stojadinović, Gavrilović, Todorović, Marinović

Prvo poluvrijeme gosti su odigrali sa malo grešaka i veoma visokim procentom šuta za tri poena čak 60% (od 17 šuteva 10 ubačaja)  uz dobaru obranu prvi dio susreta dobijaju sa 13 razlike.

U drugom poluvremenu sasvim drugačija slika na terenu Plemići suvereno vladaju u svim segmentima igre i dobijaju 3. četvrtinu sa 22-12.

Zadnja četvrtina prava drama Plemići nastavljaju sa dobrom igrom i dolaze u vodstvo .Samo minutu prije kraja Plemići imaju 76:74 a gosti ne uspjevaju  u dva navrata postići koš. U napadu gostiju Miličević blokira protivničkog igrača i osvaja loptu. Zadnji napad imaju gosti 12 sekundi prije kraja Brummitt pravi prekršaj a Đoković pogađa oba slobodna 77-76 za Zrinjski i imaju loptu za zadnji napad i pobjedu. U međuvremenu Ramljak pogađa i Plemići imaju samo 2 poena prednost a gosti 10 sekundi i zadnji napad ,srećom Đoković gubi loptu a plemići u kontri postižu koš za potvrdu nove pobjede prema Final fouru.

Kod Zrinjskog su se istakli Smajlagić sa 21 košem, Miličević sa 17, Sokolović sa 11, Ramljak 8 koševa i 6 skokova te Igrutinović sa 10 koševa. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Popović sa 13 koševa, Stojadinović 12 koševa i 7 skokova,Todorović 10 koševa te Marinović 16 koševa .